• |
ide | kryesore

111 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, Rama dhe Kurti bashkë në Vlorë

Lajme, Të funditKa nisur ceremonia e ngritje së flamurit në Vlorë, me rastin e 111 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Kryeministri Edi Rama, Presidenti Bajram Begaj, Lindita Nikolla, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, së bashku me zyrtarë të tjerë ndodhen në Vlorë, teksa shihen duke vendosur kurora me lule pranë monumentit të pavarësisë në Sheshin e Flamurit.12 Comments

 1. Ne historine e Shqiperise, emri i Edi Rames do te shkruhet me germa te arta per kontributin

  kryesor ne shpalljen e pavaresise jo vetem te Shqiperise por edhe te Kosoves. Nese fiton edhe

  dy-tre mandate dhe gjasat jane pothuajse 100% te sigurta, atehere ky vigan do ti bashkoje te

  gjithe trojet shqiptare te ndara padrejtesisht nga fuqite e medha dhe do te krijoje Shtetin e

  pare ne histori te Shqiperise etnike dhe do te jemi nje nga fuqite kryesore ne Europe.

  Rrofte Edi Rama ,udheheqesi me i ndritur ae ka bota sot dhe ndoshta per 1000 vjetet e ardhme.

 2. Po komunisti enverist serb salih karaxhic berisha pse nuk eshte ne kete ceremoni per pavarsine e shqiperise o maloke te qelbur qe i shkoni mbrapa nje venje spiune Penicilina

 3. Mir qe nuk shkoi me Vucicin ky ti bente homazhe Ismailit. Po Berisha me ke shkoi ti bente homazhet? Me siguri do donte te shkonte me Fredi Bejelrin (po ky eshte ne burg), Janullatosin (kryespiun grek), Genc Pollon (spiun grek) dhe Ylli manjanin (idjot pa bosht).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *