• |
ide | kryesore

Macaulay Culkin nderohet me një yll në Hollywood Walk of Fame

Paparazzi, SliderMacaulay Culkin, i cili fitoi famë për herë të parë mbi 30 vjet më parë si fëmijë për rolin e tij kryesor si Kevin McCallister në filmat Home Alone, do të bëhet marrësi i një ylli në Hollywood Walk of Fame.

Grupi njoftoi nderimin e Culkin në një deklaratë për shtyp, duke zbuluar se ceremonia do të zhvillohej të premten, me Natasha Lyonne dhe nënën e Culkin’s Home Alone, Catherine O’Hara, të planifikuara për të folur.

Ana Martinez, producentja e Hollywood Walk of Fame, tha në publikim, “Macaulay Culkin ka qenë një element kryesor në kulturën pop për dekada,” duke shtuar se “ai ka një trajektore të gjerë pune, por filmi i tij Home Alone është një nga më të dashurit në mbarë botën.”

“Sa  emocionuese që Catherine O’Hara, e cila luajti nënën e Macaulay në film, po ribashkohet me djalin e saj të filmit dhe do të flasë në ceremoni!” shtoi Martinez.

Pasi bëri debutimin e tij në ekranin e madh në 1988-ën Rocket Gibraltar, Culkin vazhdoi të shfaqej në 1989-ën See You in the Morning dhe Uncle Buck përpara se të arrinte njohjen botërore për rolin e tij kryesor në 1990-ën në Home Alone dhe, dy vjet më vonë, vazhdimin e tij Home Alone 2. : Lost in New Zork.

Gjithashtu ndër rolet e tij të fëmijërisë ishin si Thomas J. Sennett në My Girl (1991), Henry Evans në The Good Son (1993), Richard Tyler në The Pagemaster (1994) dhe personazhi kryesor në Richie Rich (1994). Ai madje drejtoi Saturday Night Live në vitin 1991, në moshën 11-vjeçare.

Pas gati një dekade pushim nga aktrimi, Macaulay u kthye me role në filma si Party Monster (2003) dhe Saved! (2004), dhe gjithashtu u shfaq në shfaqje të ndryshme televizive./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *