• |
ide | kryesore

Parada e shqiptarëve/ 111 vjet Pavarësi, Shqipëria feston sot kuqezi

Lajme, Të fundit



Shqipëria feston sot 111 vite nga krijimi i shtetit. Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur.

28 Nëntori njihet ndryshe edhe si Dita e Flamurit, një ditë e rëndësishme për mbarë shqiptarët në trevat shqiptare dhe anembanë botës.

Për herë të parë në vendin tonë do të organizohet Parada e shqiptarëve. Me pjesëmarrjen e mijërave shqiptarëve nga të gjitha trojet, parada do të mbledhë mbi 150 Ansamble popullore.



5 Comments

  1. Festojne hajdutet kriminelet,lepiresit e rregjimit , LGBTja, oligarket, imoralet ,……perdhosja e Atdheut vazhdon duke u braktisur biblikisht,…..kemi arsye te festojme e kemi nderuar atdheun e flamurin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *