• |
ide | kryesore

Video/ “Nuk ishte penallti”: Arbitri tregoi pikën e bardhë, Cristiano Ronaldo i tregoi të vërtetën

Sport, Video
RonaldoNjë Cristiano Ronaldo ashtu si nuk ishte parë kurrë. Gjest i bukur i kampionit portugez në ndeshjen Al Nassr-Persepolis, e vlefshme për Champions League AFC. CR7 sapo fitoi një penallti, me arbitrin që tregoi pikën e bardhë, por menjëherë u ngrit dhe pranoi se ishte hedhur. Prandaj, penalltia nuk u akordua.

Duartrokitje për Cristiano Ronaldo nga i gjithë stadium. Portugezi ishte autor i një gjesti të bukur Fair Play, gjatë ndeshjes së Champions të Azisë mes Al-Nassr dhe Persepolis. Gjithçka ndodhi vetëm pak çaste pas fillimit. Pas vetëm dy minutash, CR7 u bë protagonist i një aksioni sulmues, duke u kontrastuar për topin në qendër të zonës me disa kundërshtarë. Një mbrojtës i Persepolis, në mënyrë të pakujdesshme, ndërhyri me rrëshqitje duke rrëzuar portugezin. E për arbitrin nuk kishte dyshim: penallti. Por më pas ndërhyri Cristiano.

Lexo më tej: Cristiano Ronaldo kthehet në Champions League 2024-2025: UEFA ka ndërmend të ftojë Al Nassr

“NO PENALTY”

Duke u ngritur menjëherë nga toka, Ronaldo shkoi te arbitri – i cili ndërkohë ishte rrethuar nga lojtarët e Persepolis që protestonin – dhe bëri gjest me gisht, sikur të thoshte “nuk më preku”. Nga leximi i buzëve, duket që CR7 thoshte “jo penallti”, duke zëvendësuar efektivisht VAR-in. Ndeshja më pas përfundoi 0-0 dhe Al-Nassr ruajti kryesisht vendin e parë në Grupin E, të Championsit Aziatik.

https://www.youtube.com/watch?v=rbaU3SebZ2ILini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *