• |
ide | kryesore

Zbulohet shkaku i ndarjes nga jeta së Evan Ellingson

Paparazzi, SliderJanë zbuluar detaje të reja rreth ndarjes nga jeta së Evan Ellingson.

Sipas People, përmes një deklarate nga departamenti i mjekësisë ligjore, shkaku i vdeekjes së Ellingson ishte një mbid0zë aksidentale e fentanilit. Ellingson u gjet pa jetë më 5 nëntor. Ai ishte 35 vjeç. Sipas PIO të Departamentit të Sherifit të Kontesë San Bernardino, aktori ndodhej në një dhomë gjumi në orën 11:31.

Pas lajmit, Abigail Breslin, e cila luajti së bashku me Ellingson në My Sister’s Keeper, shkoi në Instagram për të kujtuar kolegun  saj të ndjerë.

“Evan Ellingson ishte një qenie njerëzore e sjellshme, qesharake dhe jashtëzakonisht i talentuar. Ai luajti vëllanë tim të madh në një film që bëra me emrin My Sisters Keeper. Evan ishte një person vërtet i zhytur në mendime, i cili kujdesej aq shumë për të bërë performancën më të mirë, të cilën ai e realizoi. Disa nga skenat e tij në MSK akoma më japin  të dridhura”, ka shkruar ajo.

“Ai ishte gjithashtu  qesharak, energjik dhe shpirti i festës. Unë nuk mbajta shumë kontakte me të pas filmit, por ai mbeti gjithmonë në mendjen time si një njeri për të cilin jam mirënjohëse që kam kryqëzuar rrugët e mia. Lutjet dhe ngushëllimet e mia janë me familjen e tij në këtë moment të vështirë.”

Ajo shtoi, “Evan, e di që Parajsa do të të mirëpresë me krahë hapur. Koha jote në këtë tokë mund të ketë qenë, në mënyrë shkatërruese, e shkurtër. Humori,  mirësia dhe drita juaj e ndritshme do të mbeten përgjithmonë..”

Përveç My Sister’s Keeper, aktori i ndjerë u shfaq në 24, Complete Savages dhe pati një rol të përsëritur në CSI: Miami si djali i personazhit të David Caruso, duke luajtur në 18 episode midis 2007 dhe 2010.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *