• |
ide | kryesore

Samiti i OSBE, disa delegacione bojkotojnë fjalimin e Lavrov

Arkiva, Planet
LavrovDisa delegacione kanë bojkotuar sot Samitin e OSBE që mbahet në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se bojkoti është bërë pasi në sallë nisi të fliste ministri i Jashtëm Rus, Sergey Lavrov.

Gjatë fjalës së tij, Lavrov u shpreh: Është faji juaj që keni sjellë këtë ndasi të OSBE-së, vetë iniciatorët e kësaj ideje janë duke e vrarë OSBE-në. Ka qenë tradicionale që ne të mbanim fjalime pozitive por kjo nuk po ndodhë më, sepse OSBE është bërë vegël e BE-së.3 Comments

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

      Boll e kanë përkëdhelur rusinë muzhike Perëndimi e SHBA, ajo nuk është europë, është vend tipik muzhik, nuk ka punë në tavolinë me vendet e qytetëruara ose që e synojnë qytetërimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *