• |
ide | kryesore

Cher thyen rekord me “DJ Play a Christmas Song”

Paparazzi, SliderCher këtë javë fitoi vendin nr. 1 në tabelën e shitjeve të këngëve dixhitale të Billboard Dance/Electronic Digital Song për këngën , “DJ Play a Christmas Song” – një moment historik që e bën atë artisten e parë femër që ka pasur hitin më të mirë për shtatë dekadat e fundit radhazi.

Në tetor, Cher foli me PEOPLE për albumin e saj të parë të Krishtlindjeve, i cili u publikua më 20 tetor.

“Doja të bëja një album Cher Krishtlindjesh”, tha ajo për PEOPLE në atë kohë. “Por nuk dija si ta bëja. Më pas këtë vit, thjesht pyeta kompaninë diskografike nëse do të më lejonin ta realizoja – dhe thjesht do t’ua dorëzoja produktin e përfunduar – dhe ata ishin dakord, kështu që fillova të zgjedh këngët.”

Billboardi i parë Nr. 1 i Cher erdhi në vitin 1965 me këngën “I Got You Babe” nga Sonny & Cher. Këngët e saj “Gypsys, Tramps & Thieves”, “Half-Breed” dhe “Dark Lady” gjithashtu fituan vendin e saj nr. 1 gjatë viteve 1970, si dhe kënga e saj me Sonny, “All I Ever Need Is You”.

Hitet “Song for the Lonely”, “A Different Kind of Love Song” dhe “When the Money’s Gone”, gjithashtu arritën të gjitha në vendin nr.1 në vitet 2000, si dhe “You Haven’t Seen the Last of Me” dhe “Bota e grave”, në 2011 dhe 2013./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *