• |
ide | kryesore

Zbuloni ditët dhe qytetet ku luan Shqipëria në Europianin 2024

Arkiva, Lajme, Të fundit
EuropianinZbulohen datat dhe qytetet ku do të luajë kombëtarja Shqiptare në Europianin 2024.

Kombëtarja jonë ra në grupin B, përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë.

Ndeshjen e parë të grupit do ta zhvillojmë me Italinë më datë 15 qershor në qytetin e Dortmundit.

Ndeshjen e dytë do të përballemi me Kroacinë më 19 qershor në Hamburg.

Ndeshjen e tretë të grupit do të përballemi me Spanjën më 24 qershor në Duseldorf. ©LAPSI.AL 

Lexo më tej: Short tronditës për Shqipërinë/ Përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë në Euro 24 3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *