• |
ide | kryesore

U shkarkua nga detyra/ Arrestohet ish-drejtori i burgut të Fushë Krujës

Lajme, Të funditIsh-drejtori i burgut të Fushë-Krujës që u shkarkua nga detyra mbrëmjen e shkuar është arrestuar nga policia.

Durim Troka, 52-vjeç akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes, ndërsa në banesën e tij policia ka gjetur edhe armë zjarri dhe municione pa leje.

Njoftimi:

Pogradec/Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe posedonte në banesë armë zjarri me municion pa leje, vihet në pranga 52-vjeçari. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec arrestuan në flagrancë shtetasin D. T., 52 vjeç, banues në fshatin Piskupat, Pogradec, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij iu gjet një armë zjarri tip pistoletë me municion luftarak, të cilën 52-vjeçari e posedonte pa leje. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.8 Comments

 1. Dokumentat tregojnë se në vitin 1994 Jamarber Malltezi dhe Argita Berisha, dhëndri dhe vajza e Sali Berishës, kanë shkuar për trajnime në Gjermani me paratë e Sorosit (2332 dollarë).

  – Po këtë vit Klubi Studentor ‘Perla’ që drejtohej nga Malltezi dhe Argita Berisha, kanë marrë nga Soros për një aktivitet një javor 7350 dollarë.

  – Në vitin 1999, Jamarbër Malltezi ka përfituar bursë nga Soros për studime në SH.B.A.

  – Po në vitin 1999, shoqata e Argita Berishës, “Perla” ka marrë sërish fonde nga Soros për projektin ambjentalist “Njohja e Thesareve të Bregdetit” me vlerë 3870 dollarë.

  – Ndërsa në vitin 2000, sërish “Perla” e familjes Berisha, ka marrë 4900 dollarë me projektin “Pjesëmarrje e Komunitetit në Nivel Lokal”.

  Të gjitha këto financime gjenden në raportet vjetore të Fondacionit Soros.Shqipkare te salihut tani mos bindje civile te gjithe ju qe luftoni per bythen serbe salih karaxhic berisha.polic rrace e ndyre

  1. Lesh me qime ku i ha Rames ku e kruan ti o ripjells,Palikari bene foto cdo jave me aleksin ti vazhdon me 1994🤮🤮🤮.
   Rendesi ka zbrazja e Shqiperise ti thua ka bere shkolle,po luldhimi qe ska bere shkolle cfare do i thuash apo ce do se ate e keni ne perdorim😂😂😂

 2. duke e vënë de facto këtë të fundit në rresht pas familjes Berisha dhe fatit të saj të paqartë. Votoi me shumicë “komuniste” rikonfirmimin e Doktorit në krye të partisë, i dha edhe më tej hov fjalëve për një hyrje në politikën aktive të vajzës së tij (edhe ajo e shpallur non grata nga SHBA), si dhe shmangu çdo analizë serioze për gjendjen dramatike ku ndodhet sot opozita

 3. Fshataret kane kohe qe kane fatet e vendit ne dore.
  Ec safetkastratmajkoariqenspiunkooperativistpatronazhist.

  1. I pa emër 10:06. Ndoshta është ashtu siç thua ti por nga Sorros kanë marë më shumë ish komunistat dhe qindra prej tyre sidomos në Amerikë. E mos të flasim për rilindasit. Ajo ka qenë një politikë për çdokush në Shqipëri të kërkonte financime. Dhe nuk se i ka marrë por i ka fituar dhe kjo flet shumë. Sepse është zotësia profesionale , rezultatet në universitet dhe programet fituese. Dhe nuk është se të fal ndokush gjë!!!

   1. Argita Berisha është e vetmja rrogëtare në botë që arrin të kursejë 1 milionë euro nga rroga dhe dietat e saj dhe të bashkëshortit. Jo vetëm të kursejë 1 milionë euro, por ndërkohë të ketë apartamente në një lagje luksoze të Tiranës bashkë me babin, Vilën më të madhe në Gjirin e Lalëzit, 19 pallate nga 7 deri në 13 kate te ish-klubi Partizani, toka nga Mali i Dajtit e fshatrat përreth, etj. etj. etj.

    E megjithatë, kjo masë e stërmadhe pasurish nuk e pengon fare atë që jo vetëm të ankohet për lirinë e fjalës, por të na thotë se ajo është përfaqësuesja e shtresës së mesme të shqiptarëve.O ceceni Gimi po salihu ty te polli me parate e sorosit qe ne 1994 prandaj ti vazhdon e Qihesh ne bythe per salihun

 4. Patronazhista!!! Është temë tjetër këtu. Jepni një mendim për këtë rilindasin që ushtron dhunë ndaj bashkëshortes e mos i merrni me gjëra të shkuara. Atëherë çdo kush mund të merrte bursa e financime që e meritonin se plotësonin kushtet por nuk mund të mernin injorantë të pashkollë si ai 10:06. Dhe sa për dijeni në atë periudhë ju dhanë bursa dhe të ashtuquajturave socialistë!!!

 5. O të qifsha robt e shtëpisë,listën e dasmës,gruan,motrën ,mamkën dhe fëmijët e djepit sa të paguajnë o motër dhe grua qirë që komenton pa lidhje,Lexo njëherë artikullin,shkrimin përse bëhet fjalë pastaj komento o rracë qirë ,o fis qirë i orës -10,06.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *