• |
ide | kryesore

Julia Roberts flet për ndarjen nga jeta të Matthew Perry

Paparazzi, SliderJulia Roberts po reflekton mbi humbjen “zemërthyese” të Matthew Perry. Aktorja 56-vjeçare kujtoi paraqitjen  e saj të shkurtër në Friends në një intervistë të re me Kevin Frazier të ET, duke ofruar reagimin e saj të përzemërt për vdekjen e parakohshme të Perry.

“Të gjitha mendimet dhe ndjenjat e mira,” tha Roberts për përvojën e saj në sitcom-in e dashur, kur ajo luajti si  shoqe e fëmijërisë së Perry’s Chandler Bing në episodin e vitit 1996, “The One After the Super Bowl”.  “Ata ishin të gjithë aq mirëpritës për mua dhe ishte një kohë vërtet argëtuese,” vazhdoi ajo. “Vdekja e papritur e dikujt kaq të ri është zemërthyese”, shtoi ajo për ish-in e saj. “Unë mendoj se, ju e dini, thjesht na ndihmon të gjithëve të vlerësojmë atë që kemi.”

Në librin e tij, Friends, Lovers and the Big Terrible Thing, Matthew më parë dha detaje rreth romancës së tij me Julia  në vitet ’90. Filloi, shkruante ai, kur kjo e fundit po shqyrtonte rolin e saj  në Friends.

“I dërgova asaj tre duzina trëndafila të kuq dhe letra lexonte: “E vetmja gjë më emocionuese se perspektiva për të bërë shfaqjen është se më në fund kam një justifikim për t’ju dërguar lule,” kujtoi ai në libër. “Tri ose katër herë në ditë ulesha pranë aparatit tim të faksit dhe shikoja copën e letrës duke zbuluar ngadalë mesazhin e saj të radhës. Isha aq i emocionuar sa disa netë e gjeja veten në ndonjë festë duke ndarë një shkëmbim flirtues me një grua tërheqëse dhe e ndërprisja bisedën që të shkoja në në shtëpi dhe të shihja nëse kishte mbërritur një faks i ri.”/Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *