• |
ide | kryesore

Lil Wayne paditet për sulm nga ish punonjësi

Paparazzi, SliderLil Wayne është paditur nga një nga ish-truprojat e tij pasi reperi dyshohet se e kërcënoi atë me një arm*dhe më pas e goditi në kokë në rezidencën e tij, Hidden Hills, Kaliforni, dy vjet më parë.

Në dokumentet ligjore të siguruara nga Blast, Carlos Christian akuzoi këngëtarin e “Lollipop” për sulm dhe shkaktim të shqetësimit emocional.

Ish roja tha se pas një sherri me reperin në vitin 2021, ai shkoi në banjë dhe hapi derën për të gjetur Wayne, i cili ishte ende i zemëruar, duke tundur arm*n.

TMZ, e cila fillimisht publikoi historinë, raportoi se Wayne – i lindur Dwayne Michael Carter, Jr. – dyshohet se akuzoi truprojën se kishte nxjerrë një foto të tij në shtyp. Christian deklaroi se ai u largua menjëherë nga shtëpia e ish-punëdhënësit të tij dhe thirri policinë. Ekipi i Wayne që atëherë ka mohuar se ka ndodhur zënka, duke shtuar se  artisti nuk kishte as arm*.

Kjo nuk është hera e parë që këngëtari i “Love Me” përfshihet në një incident të lidhur me arm*. Në vitin 2009, Lil  u akuzua pasi autoritetet e Nju Jorkut gjetën një pushkë gjysmë automatike të kalibrit 40 Springfield Armory në autobusin turistik të këngëtarit. Ai u deklarua fajtor dhe më vonë u dënua me një vit burg./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *