• |
ide | kryesore

Angelina Jolie: Si më ndikoi divorci nga Brad Pitt

Paparazzi, SliderAngelina Jolie po flet për stresin dhe shërimin që pasoi pas divorcit nga Brad Pitt.

Në një intervistë të re me WSJ Magazine, aktorja pranon se ka ndryshuar mënyrën se si stresi ndikon në jetën e saj. Angelina ndan se ndërsa ka hezitime për rolin e saj të ardhshëm si këngëtarja Maria Callas në një film të ri, ajo vëren shenja të njohura të tensionit që i pushtojnë trupin.

“Trupi im reagon shumë fuqishëm ndaj stresit”, thotë Jolie për revistën. “Sheqeri im në gjak shkon lart e poshtë. Papritur pata paralizën e Bell-it gjashtë muaj para divorcit tim.”

Jolie dhe Pitt njoftuan ndarjen e tyre në vitin 2016 dhe kanë kaluar shtatë vitet e fundit në betejë ligjore. Ata janë prindër të gjashtë fëmijëve, Maddox, 22, Zahara, 18, Shiloh, 17, Pax, 19, dhe binjakët Knox Leon dhe Vivienne Marcheline, 15 vjeç. “Duhet të shëroheshim”, thotë Jolie për kohën pas divorcit me fëmijët e saj. “Ka gjëra nga të cilat duhej të shëroheshim.”

Ajo gjithashtu tregon se nuk është në një romancë dashurie dhe pranon se në Los Angeles “nuk ka një jetë shoqërore”. Njerëzit me të cilët ajo ka lidhjen më të ngushtë janë fëmijët e saj.

“Ata janë njerëzit më të afërt me mua dhe miqtë e mi të ngushtë”, thotë ajo për fëmijët e saj adoleshente dhe të rritur. “Ne jemi shtatë njerëz shumë të ndryshëm, që është forca jonë.”

Angelina theksoi se është gati të largohet nga Los Angeles, ku ka lindur, është rritur dhe ka jetuar, por nuk mundet për shkak të divorcit.

“Është pjesë e asaj që ndodhi pas divorcit tim. Kam humbur aftësinë për të jetuar dhe udhëtuar sa më lirshëm. Do të lëviz kur të mundem,” ndan ajo. “Nga të gjitha vendet në botë, Hollivudi nuk është një vend i shëndetshëm. /Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *