• |
ide | kryesore

Jamie Foxx bën paraqitjen e tij të parë publike pas shtrimit në spital

Paparazzi, SliderJamie Foxx bëri paraqitjen e tij të parë publike të hënën mbrëma në Critics Choice Association’s Celebration of Cinema and Television: Honoring Black, Latino and AAPI Achievements që kur u diagnostikua me një sëmundje misterioze në prill.

Foxx  i cili ishte marrësi i çmimit Vanguard të ngjarjes për interpretimin e tij në filmin e vitit 2023 “The Burial”, arriti të dilte në skenë pa ndihmë kur u shpall kategoria.

“Nuk mund ta bëja këtë gjashtë muaj më parë, në fakt nuk mund të ecja në skenë. Dhe unë nuk jam një klon, nuk jam një klon. Unë njoh shumë njerëz që thonë se unë u klonova atje”, tha Foxx në fjalimin e tij, për Hollywood Reporter.

“Ndihem mirë që jam këtu. Unë e vlerësoj çdo minutë tani, është ndryshe”, vazhdoi aktori i “Django Unchained”. “Nuk do t’i uroja armikut tim më të keq atë që kam kaluar.”

Sipas Foxx, ai ka një vlerësim të ri për jetën.

“Kam një perceptim të ri për jetën, kam një respekt të ri për artin tim. Pashë kaq shumë filma dhe dëgjova kaq shumë këngë duke u përpjekur që koha të kalonte”, shtoi ai.”
Jamie mbajti një profil të ulët në prill pasi vajza e tij Corinne ndau përmes Instagramit se babai i saj kishte pësuar një “urgjencë mjekësore” ndërsa ishte në xhirimet e komedisë së Netflix “Back in Action” në Atlanta.

“Ne donim të tregonim se babai im, Jamie Foxx, përjetoi një komplikacion mjekësor dje,” lexohej në deklaratë në atë kohë. “Fatmirësisht, për shkak të veprimeve të shpejta dhe kujdesit të madh, ai tashmë është në rrugën e rikuperimit. Ne e dimë se sa i dashur është ai dhe vlerësojmë lutjet tuaja. Familja kërkon privatësi gjatë kësaj kohe.” Që nga deklarata, kishte lajme të pakta për gjendjen e aktorit./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *