• |
ide | kryesore

Publikohet traileri i Bob Marley

Paparazzi, SliderMesazhi i Bob Marley për dashurinë, unitetin dhe paqen po merr një platformë të re në filmin biografik të ardhshëm, Bob Marley: One Love.

Kingsley Ben-Adir luan në rolin e muzikantit xhamajkan në film, i cili synon të festojë jetën dhe muzikën e “një ikone që frymëzoi brezat përmes mesazhit të tij të dashurisë dhe unitetit”.

Drejtuar nga Reinaldo Marcus Green — dhe prodhuar në partneritet me familjen Marley — One Love luajnë gjithashtu Lashana Lynch, James Norton, Tosin Cole, Anthony Welsh, Michael Gandolfini, Umi Myers dhe Nadine Marshall.

Kjo është gjithashtu një nga biografitë e para të autorizuara dhe të përfshira të artistit novator, dhe solli djalin e Bob, Ziggy Marley, për të shërbyer si producent në film – së bashku me Rita Marley, Cedella Marley, Robert Teitel, Brad Pitt, Jeremy Kleiner. dhe Dede Gardner, dhe producentët ekzekutiv Richard Hewitt, Orly Marley dhe Matt Solodky./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *