• |
ide | kryesore

Sara Sarandon pushohet nga një tjetër film pas komentit të saj

Paparazzi, SliderKarriera e Susan Sarandon ka pësuar një tjetër goditje.

Një kompani produksioni kohët e fundit vendosi se ata nuk duan të punojnë më me fituesen e Oskarit, pas komentit të saj , ka mësuar ekskluzivisht Page Six.

“Si kompani, PTO Films do të donte të bënte të qartë se pikëpamjet e Susan Sarandon nuk pasqyrojnë opinionet e organizatës sonë,” tha ekskluzivisht David Barroso, bashkëthemeluesi i kompanisë së prodhimit të filmave indie.”Ne po e konsideronim atë për një film të shkurtër, por për shkak të deklaratave të saj të fundit, ne kemi vendosur të ndjekim opsione të tjera.”

Sarandon u përfshi në filmin e shkurtër të PTO Films të quajtur “Slipping Away”, i cili është një thriller për një burrë skizofren që “lufton me psikozën e tij dhe lidhjen jashtëmartesore të gruas së tij”. Aktorja e njohur do të luante rolin e doktoreshës Sylvia Mansfield. Filmi u shfaq në listën e projekteve të saj “të ardhshme” në IMDB nën “para-prodhim” gjatë fundjavës, por që atëherë është hequr.

Rezultati i fundit profesional vjen dy javë pasi agjentët kryesorë të Hollivudit në United Talent Agency (UTA) vendosën të largojnë aktoren e “Thelma & Louise” pas komentit të saj nxitës.

Sarandon tha në një tubim pro-palestinez në qytetin e Nju Jorkut më 17 nëntor se hebrenjtë “po shijonin se si është të jesh mysliman në këtë vend, aq shpesh i nënshtruar ndaj dhunës” pas rritjes globale të sulmeve antisemitike për shkak të luftës Izrael-Hamas. Por më vonë, ajo kërkoi falje publike përmes mediave sociale për të cilën shumë besonin se ishte “shumë vonë”./Lapsi.al

 2 Comments

  1. Sarandon eshte aktore me origjine Irlandeze dhe Italiane. çifutet kane kapur boten e filmografise per fyti sikurse dhe bankat dhe tani po veprojne me arrogance, por bota po e kupton qarte..

  2. se kuptoj dot pse njeriu i lire smund te kete nje opinion ndryshe ,se kuptoj pse per kete mendim te lire duhet ti behet cancel….kjo eshte cmenduri …..na kane çare trapin keta qe kane 100 vjet qe viktimizohen….a thua se jeta jane paqja mbi toke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *