• |
ide | kryesore

Video/ E bujshme në RAI: meteorologu imiton Mourinho, jep parashikimin e motit në portugalisht

Sport, Video
MeteorologuAjo që ndodhi në Rai3 kur meteorologu Thiery imitoi si vlerësim për Jose Mourinho, duke bërë parashikimin në portugalisht, ishte sensacionale. Më pas Meteorologu e ka justifikuar faktin me një postim në Twitter.

THIERY BËRI PARASHIKIMIN E MOTIT NË PORTUGALISHT

Programi Geo në Rai3 u bë i paharrueshëm falë një veprimi të paprecedent të bujshëm. Meteorologu Filippo Thiery, një tifoz i madh i Romës, vendosi të bëjë parashikimin e motit në portugalisht si një nderim për Mourinhon. Në fakt, Thiery ka dashur të imitojë intervistën e Special One në fund të ndeshjes kundër Sassuolos, kur foli vetëm në portugalisht me gazetarët.

SHPJEGIMI NË NJË POSTIM NË X

Thiery më pas shpjegoi arsyen e parashikimeve të motit në portugalisht me një postim në X, ku shkroi: “Çdo premtim është një borxh. Duke i kërkuar ndjesë me përulësi luzitanëve, në ndërgjegjësimin se kombinimi në injorancën totale të gjuhës dhe emocioneve të pashmangshme, dha rezultatet shumë nën pragun e mjaftueshmërisë, por ajo që vlente ishte ideja”.

Meteorologu në fakt e kishte bërë të ditur faktin me një postim të mëparshëm, në të cilin tregonte parashikimet në portugalisht të përkthyera nga Google Translate. Thënë kështu, ata që e kanë parë programin nuk e dinë nëse pritet borë apo ditë me diell.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *