• |
ide | kryesore

Shiten në ankand fanella dhe pantallonat e Kobe Bryant

Paparazzi, SliderFanella e fundit dhe pantallonat e shkurtra të Los Angeles Lakers që Kobe Bryant veshi gjatë një ndeshje janë shitur në një ankand të fundit.

Të shtunën, SCP Auctions mbylli ofertën për fanellën “24” dhe pantallonat e shkurtra që atleti i ndjerë kishte veshur gjatë ndeshjes së fundit jashtë fushe të karrierës së tij më 11 prill 2016. Njëzet persona bënë oferta, me minimumin e caktuar në 50,000 dollarë. niforma e Bryant vjen me një bonus shtesë që çdo koleksionist i relikeve sportive me siguri do t’i duket magjepsës.

“Një veçori e rëndësishme është një qese mikrofoni brenda brezit të përparmë, në mënyrë që Kobe të mund të regjistrohet gjatë lojërave,” thuhet në listën e SCP Auctions. “Shumica e fanellave të personalizuara për mikrofon e mbajnë këtë qese; Kjo mund të ketë qenë e pakëndshme për Bryant, kështu që ai vendosi ta mbante atë në pantallona të shkurtra.”

Përveç fanellës dhe pantallonave të shkurtra të Black Mamba që shiten për 366,967 dollarë, këpucët e tenisit Nike “Kobe 11 Elite Low”, të cilat ai i veshi gjithashtu gjatë lojës së tij të fundit, u shitën për 118,230 dollarë

Të tjera kujtime nga ndeshjet e fundit të legjendës së NBA-së janë shitur gjithashtu me çmime të larta në të kaluarën – duke përfshirë një peshqir që ai përdori gjatë lojës së tij të fundit me Lakers në 2016, i cili u shit për 33,077 dollarë nga Iconic Auctions në mars 2020. Bryant u pa duke mbajtur peshqirin në foto dhe video teksa mbante fjalimin e tij të lamtumirës në fund të lojës së tij të 13 prillit 2016 në Los Angeles. /Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *