• |
ide | kryesore

Taylor reagon për sherrin me Kanye dhe Kim: Modifikoi telefonatën

Paparazzi, SliderTaylor Swift po tregon një nga momentet më të errëta në jetën e saj.

Në një intervistë të re për edicionin “Personi i Vitit” i Time , këngëtarja “Anti-Hero” tregohet e sinqertë për videon e zbuluar, e cila tregonte Kanye West duke i kërkuar Taylor-it lejen e saj për t’ia përmendur emrin në këngën e tij të vitit 2016, “Famous”.

Pas publikimit të këngës, Taylor pretendoi se ajo kurrë nuk pranoi tekstin e Kanye-s në lidhje me të – “Unë e bëra atë të famshëm” – megjithëse reperi dhe gruaja e atëhershme Kim Kardashian insistuan që këngëtarja ishte dakord.

Kim madje shkoi aq larg sa publikoi një video të redaktuar të një telefonate mes Taylor dhe Kanye, që dukej se tregonte momentin kur Taylor ishte në rregull. Megjithatë, kur klipi i plotë i thirrjes u zbulua më vonë nga Swifties, u bë e qartë se Taylor-it i ishte thënë vetëm për një tekst tjetër.

Në videon e pa redaktuar, pasi Kanye i thotë Taylor-it të “përgatisë veten” për të dëgjuar tekstin e tij të propozuar, Taylor pyet: “A do të jetë e keqe?” “Jo, nuk mendoj se është keqe,” përgjigjet Kanye.

Më pas ai ndan tekstin, duke repuar, “I feel like Taylor Swift might owe me sex”, me Swift duke qeshur dhe duke thënë: “Kjo nuk është e keqe”. Në asnjë moment të videos nuk diskutohet për vargun “I made that b**ch famous”.

“Ishte një telefonatë e regjistruar në mënyrë të paligjshme, të cilën Kim Kardashian e modifikoi dhe më pas e bëri për t’u thënë të gjithëve se unë isha gënjeshtare”, kujton ajo. “Mendova se ai moment reagimi do të më përcaktonte negativisht për pjesën tjetër të jetës sime.”

Në një postim në Twitter pas publikimit të videos së plotë, Kim mbrojti pozicionin e saj, duke thënë se ndihej “e detyruar të mbronte” Kanye në mes të pasojave. Por, nga këndvështrimi i Taylor-it, dëmi u bë.

“Kjo më rëndoi psikologjikisht,” shtoi Swift për grindjen publike. “Unë u transferova në një vend të huaj. Mora një shtëpi me qira për një vit. Kisha frikë të merrja telefonata. Unë largova shumicën e njerëzve nga jetën time sepse nuk i besoja më askujt.”Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *