• |
ide | kryesore

Zazzaroni sulm frontal kundër Mourinho: “Të çan ka*in, terrorizoi arbitrin e bullizoi Berardin”

Sport
ZazzaroniIvan Zazzaroni në editorialin e tij të zakonshëm në Corriere dello Sport sulmoi ashpër trajnerin e verdhekuqve, José Mourinho. Sulmi ndaj portugezit erdhi për deklaratat e bëra prej tij në konferencën para ndeshjes Sassuolo-Roma.

“Terrorizoi arbitrin e bullizoi Berardin”

Gazetarit italian Zazzaroni nuk i ka pëlqyer fare Mourinho pa limite, që shpërtheu përpara ndeshjes me Sassuolo: “Arbitri dhe Berardi më shqetësojnë”. Në editorialin e tij për Corriere, gazetari shkroi: “Ka ende pak gurë të lirë dhe ata pak mund të hidhen mbi Jose Mourinho sapo të mësohet vendimi i gjykatës së futbollit. Ai ka bërë diçka që nuk duhet bërë dhe që futbolli i virgjëreshave, një mijë hipokrizive dhe rregullave të thyera vazhdimisht, thjesht nuk mund t’i tolerojë. Ai tmerroi paraprakisht një arbitër, tridhjetë e një vjeçarin Matteo Marcenaro dhe turpëroi një kundërshtar, Mimmo Berardi.”

Lexo më tej: Video/ Mourinho provokues, flet portugalisht në intervistë: “Italishtja ime nuk është e mirë për disa koncepte”

MERITON NJË DËNIM TË RËNDË

Zazzaroni më pas vazhdoi: “Në thelb ai tha atë që mendon para një ndeshjeje dhe jo pas. Nëse do të kishte pritur deri në fund do të ishte censuruar, referuar dhe skualifikuar. Sepse ai është një nga ata që të çan ka*in. Ka pak rëndësi që Marcenaro drejtoi me qetësi ndeshjen kundër Sassuolo, duke treguar se kishte bo*e (Roma fitoi falë një penalltie të pastër, një përjashtimi të paparë nga vetë Marcenaro dhe një autogol të bujshëm: zero kushtëzim). Futbolli ynë nuk mund ta përballojë Bulkthin që flet: ai akuzoi Marcen për stabilitet të dobët emocional dhe duhet të dënohet ashpër”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *