• |
ide | kryesore

Arrestohet sërish reperi Kodak Black

Paparazzi, SliderKodak Black është arrestuar sërish në Florida me akuzën e posedimit të k0kainës.

Reperi u akuzua gjithashtu për manipulim ose fabrikim të provave fizike dhe ndalim ose parkim të parregullt të një automjeti sipas të dhënave të arrestimit të shikuara nga USA TODAY. Ai ka marrë edhe kundërvajtje trafiku për pengim të rrugës.

Arrestimi ndodhi pasi oficerët nga Patrulla e Autostradave në Florida dyshohet se panë një SUV të zezë Bentley duke bllokuar një rrugë.

Policët e përfshirë pohuan se xhami i automjetit ishte në gjysmë të rrugës, kur gjetën reperin “ZEZE” në gjumë në timon dhe nuhatën erën e fortë të kanabisit. Pasi u zgjua dhe u përball me oficerin, Kodak pranoi se kishte dr0g në SUV. Pikërisht në këtë moment ai i tha Kodak të dilte nga automjeti.

Autoritetet e përfshira gjithashtu pretendojnë se letra ambalazhi dhe mbetje kanabisi u zbuluan brenda SUV-it, një qese plastike e pastër me një substancë të trashë të bardhë u gjet në xhepin e Black dhe goja e tij ishte plot me pluhur të bardhë. Testet në terren të kryera nga oficerët në vendngjarje pretendojnë se substanca ishte k0kainë, megjithëse Kodak pretendoi se substanca ishte Percocet.

Arrestimi vjen vetëm tre vjet pasi Kodak u fal nga ish-presidenti Donald Trump pasi u dënua me burg në vitin 2020 për një deklaratë të rreme për të blerë një a*më zjarri./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *