• |
ide | kryesore

Gérard Depardieu akuzohet sërish për sulm se*sual

Paparazzi, SliderGérard Depardieu po përballet me një akuzë të re për sulm se*sual.

Të enjten, media të shumta raportuan se aktorja franceze Hélène Darras ka paraqitur një ankesë duke pretenduar se Depardieu, me të cilin ajo ka punuar në filmin francez të vitit 2008, Disco, e ka sulmuar se*sualisht në xhirimet e filmit.

Transmetuesi francez France 2 e publikoi fillimisht lajmin teksa zbuloi  një intervistë të ardhshme me Darras që pritet të transmetohet në serinë e lajmeve investigative Complément d’Enquête të enjten në mbrëmje. Variety konfirmoi ekzistencën e ankesës me një zyrë prokurorie në Paris, e cila i tha gazetës se “po e heton për momentin”.

“Ne jemi në procesin e analizimit të ankesës për të parë nëse ajo duhet të trajtohet veçmas apo si pjesë e çështjes në vazhdim,” tha një zëdhënës i zyrës së prokurorit për gazetën, duke iu referuar një rasti përdh*nimi në vazhdim kundër Depardieu.

Në një fragment nga intervista e marrë nga Deadline dhe The Guardian, aktorja kujtoi se kishte fituar një rol të pakredituar në Disco, ku luante Depardieu, dhe se ylli “më shikonte sikur të isha një copë mish”. Ajo pretendoi se Gérard “erdhi tek unë dhe më pas kaloi dorën e tij mbi të pasmet e mia” dhe se ai vazhdimisht e përqafonte atë edhe pasi ajo refuzoi një ftesë për t’u bashkuar me të në dhomën e zhveshjes./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *