• |
ide | kryesore

Tymueset dhe shpërthimet dje në Kuvend, policia referon materialet në SPAK për grupin parlamentar të PD

Lajme, Të funditPolicia e ka konsideruar vendngjarje sallën e Kuvendit pas incidenteve të shkaktuara nga deputetët e opozitës ditën e djeshme. Por, ndryshe nga data 4 dhjetor referimi i materialeve në SPAK nga komisariati nr.1 nuk është bërë me emra konkretë, por materiali është referuar për grupin parlamentar të opozitës.

Kujtojmë se më datë 4 dhjetor, komisariati nr.1 krahas materialeve të tjera hetimore referoi në SPAK edhe emrin e deputetëve Flamur Noka dhe Albana Vokshi. Referimet në SPAK janë bërë që ditën e djeshme. Ndërsa për Nokën dhe Vokshin që më datë 4 dhjetor.

Kujtojmë se dje ende pa nisur seanca plenare, opozita vijoi me skenarin e saj, me tymuese, por hodhi edhe shashka, ndërkohë që zyrtarisht Kuvendi zgjati vetëm 8 minuta, sa u miratua buxheti i vitit 2024.17 Comments

 1. Burg për të tërë

  Ore kot nuk i vret rama !

  Keshtu edhe populli kurvë do jetë i lumtur për partinë dhe edverin!

  Ça mbeten aty të ikin direkt ose të pranojnë që ti qijë rama si ti teket kur ti teket!

  Popull kurvë që meriton edhe më keq

  1. Kokrrat e rrotes jeni. Keta majmunet siper tavolinave duke hedhur shashka te duken si lacat e stadiumeve dhe nuk kane lidhje me politiken. Politika eshte fjale. Duhen denuar patjeter qe te mos krijohen precedente ne te ardhmen me kafshe pyjesh qe mund hane dhe shkaterrojne cfare ju del perpara.

   1. Po me rrote Kari ti tope kali nuk e ke haberin se per çfare ben opozota proteste brenda parlamentit Ramazist , duan te drejte kushtetuese te ngrene komision hetimor per çdo vjedhje , tendera, fluturime me çarter kudo me konçesione e te hetojne Ramoviçin e qeverine kukull qe çdo 6 muaj nderron ministra , zvendesministra, kryetar bashkishe vjedhje e degjenerime brenda zyrave prefekte e turli lloj zyrtaresh per te gjitha shkeljet qe ka bere . Dhe kto rraca e kuqe komuniste nuk i lejojne te ngrene komision ja tha dhe Bashkimi Europian e Gjermania kte gje por ky brekushaxhiu i ka kapur te gjitha me gjyk kushtetuese me media prekurori Drejtesine e re siç kane qef ti thone kto Rilindja e re.

 2. Ore, polici denoncues i ores13, 02, po qenke zifti i sektit, qe nuk shqitesh lehte me ato mendime, po vrasjet e plagosjet ne parlament i bera une, apo ju E tu dukerka protesta e tejkaluar e opozitareve, e kre, ateher kur te tera te drejtat kushtetuese te saj jane mohuar apo shkelur.Kete pse se thua ti zgjebo patronazhit, por perkrah anti ligjin qeveritar e urdherat e diktatorit te ri.Demokracia mbrohet me te gjitha format demostrative, e ju pushketaret rilindas, qe keni vrare, shkatrruar, vjedhur demokracine u bekerka pershtypie demonstrimi i deputeteve opozitare.Piqu i me shume me demokracine e vertet e reale, e pastaj do bindeni se ne cderexhe eshte partia, e pushteti tuaj.

  1. Se ka loqe si puna jote prandaj dhe do rrini gjate ne opozite. Ka ca rregulla demokracia. E para eshte fjala. Sado te perpiqet cdo rregjim fjalen nuk e ndalon dot. A nuk do ishte me mire qe fjalen keta majmunet ta perdorin per te denoncuar gjithe pislleqet e kesaj qeverie. Ka dy gjera. Ose jane te paafte ose kane hallin e komunistit qe kane ne krye. Ne fakt halli me i madh eshte i komunistit qe vrau qytetaret e ketij vendi dhe tani ankohet per fjalen e lire. O njeri, se falem 21 Janarin prandaj dhe sot drejtesia na duket utopi.

 3. Duket se këta kriminela të rilindjes e kanë da mendjen. Diktaturë!! Dhe këta zarbot e policisë e Aspakut të gatshëm të hetojnë!!! Kanë bërë më keq kur kanë qenë në opozitë dhe kanë marë dënime sipas rregullores. Këta veç që atë se zbatojnë por po kalojnë në metodat komuniste si në 47. Nuk i pushkatojnë por i eleminojnë për të qenë deputet. Pra qëllimi,të mos ketë opozitë.

  1. Gimi, fli i qete. Akoma nuk ka thene doktori qe hena eshte katrore. Te jesh i sigurt qe nuk jemi ne vitin 47. Sot ka institucione qe na pelqejn apo nuk na pelqejn japin drejtesi. Nuk na pelqejn kur japin drejtesine per plumba rrikoshet per 21 Janarin por na pelqejne kur shikojme deri tani se me vone nuk e dime, per njerez me pushtet qe denohen. Vetem ky komunisti juaj ka frike nga drejtesia kur mendon qe eshte i pafajshem. Dhe nuk ka si mendon ndryshe sepse ashtu e ka kaluar jeten. Po ju cfare lidhje keni me kete komunist apo dhe ju, ju pelqen kjo ideologji komuniste?

  2. 7miliarde ne 7minuta.vjedhja vazhdon.derisa te paguajne taksen,plakaruqit qe shurros pantallonat,ne rregull jane vampiret.

 4. Sa te kenaqur qe jane patronazhistet, servilet, laparaket, qe na thone se paska institucione, po cinstitucione ore karabush, kete fare drejtesie, policie qe bashkepuno me drogen, apo qe e komandojne per interesa. Kemi administraten me te fryre artificialisht, qe vetem e vetem te hani ju sevot e lehesit qe mbroni kete pushtet nga mete degjeneruarit.Kemi institucione na thote ky lak.uesi, po ore po i ka e i komando vetem padishahu tuj psikopat ska lene gje pa kapur, se kete ia kane dhene kopeja e zagareve lypsqare te ofiqeve servile, e ai ka kapur tere pushtetet e ben si do ai, spyet per ligj e kushtetute.Per drejtesine, qe na udhezo se egziston fjala e denoncimi, a ke degjuar e pare ti gje per fjalet ne parlamet, hic, a ke pare e degjuar per thast e deno cimeve ne aSPAK,cfar ka levizur, flejne e transformojne ato.,Mire denoncimet e opozites qe nuk i merrin ne konsiderate se i paskan armiq, ne termin kuqal, po padite e denoncimet e kontrollit te shtetit qe ne njembedhjet qeveri pasardhesish jane vjedhur e abuzuar plot njembedhjet miliarde leke.Po per keto duhet fjale apo veprim, po nga kush,, nga banda qe na vjedh cdo dite,,,, KURRE.

  1. Me vjen keq per shqipen e cale. Shiko cfare bejne keta mavite. Po japin alternativa ne kongres per te patur edhe 4 vjet ne pushtet megjithese gjysmat jane genjeshtra. Po PD cfare po ben. Si lacat e stadiumeve apo maj dritareve apo tavolinave si majmunet. Kaoha iken. Erdhen zgjedhje. Mos kujtoni se fitoren PD do tja japi ne tavoline si bakllavaja e Vitit te Ri?

 5. Nje gjindje moterqirash qe nuk kerkuan falje per krimet e komunizmit, ne pidh te bushtrave do shkojne, te njejten gje do bejne.
  Ju shkepte ariqen arixhiu.
  Gezoni moterqiraj. Vlora, vlora, 2 sa grushti, 1 sa dora.

 6. Rregjimet nuk permbysen me fjae e lloqe, por me veprim.Anda
  J kerkohet bindje e vendosmeri sepse ai , cdo qytetar qe akoma se ka kuptuar se ne crregjim eshte, e mba shpresa te humbura, demton vehten e ardhmerine.Le te jemi me shume popull opozitare me qeverite, e me keq kur keta na vjedhin, persekutojne ne emer te demokracise, te cilen e kane sfumuar e degjeneruar.Ky eshte rreziku, se nga bijet, trashegimtare, me ndimet e eterve te tyre kriminele sot po na shiten me perendimore se ata qe e kane kerkuar e luftuar per ket.Andaj, te mos genjehemi nga hipnoza e maskarenjve, te mos trembemi nga tutoret e pushtetit, por, demonstrata te fuqishmederi ne shporrijen e pushtetit te maskarenjeve , thenija nuk eshte kot,,,, populli vetem prangat heq,, por hapet periudhe e re me mesimet e se kaluares.

  1. 80-vjeçari Berisha mund të ketë maksimumi deri në 400 mijë përkrahës. 50-vjeçari Basha mund të ketë maksimumi deri në 100 mijë përkrahës. 54-vjeçari Meta mund të ketë maksimumi deri në 80 mijë përkrahës. 42-vjeçari Qorri mund të ketë maksimumi deri në 40 mijë përkrahës. Të tjerë opozitarë mund të grupohen thjesht tek kategoria “Etj”. Por edhe sikur t’i mbledhësh të gjithë opozitarët bashkë në një koalicion (gjë që s’ka shanse praktike të ndodhë), përkrahësit e tyre nuk i afrohen dot murit prej rreth 800 përkrahësish të Ramës, që e ka ngritur qysh nga 2009-ta…Shpellkare te salihut shkoni shkerdheni motrat vajzat mamkat tuaja se do filloje revolucioni kur e mbron me shume bythen e salihut

   1. O patronazhisti 17:07. Thuaj 800mije hajdutë,drogaxhinj, patronazhistë, enveristë , antishqiptarë!!Kjo është armata e Ramës. Po mos harro që Berisha ka nja 800mije emigrantë që janë larguar nga 91,97 e 2013 të nxitur o të detyruar nga ju ish komuniste kur keni qenë sa herë në pushtet dhe kjo qëllimisht për të rikthyer diktaturën sepse e dinit që demokratët kanë ambicje e duan të jetojnë në liri e të marin frytet e saj. Nëse atyre i jepet e drejta e votës do shohësh se ku vete palloshi jot 50 vjeç që duket më plak se Berisha 80 vjeçar.

 7. I pa emër 13:28. Për drejtësi po flet? Për atë që e shkatërroi Rama e rilindja!! Për atë që nuk po ngre një padi kundër kryehajdutit e kriminelit që riktheu diktaturën. Duhet të jesh i ri pra i pa nxënë ose militant i vjetër që beson te kjo drejtësi. Që akoma zvarrit dhe i jep mundësi të vazhdohet të vidhet akoma dhe me buxhet shtetit. Drejtësi që duke qenë militante don me pa tjetër të burgosë opozitarë sepse ashtu do kumandari juaj. Bile është më keq se në 47 sepse kjo diktaturë nuk po vret si Enveri por që ka larguar e largon shqiptarët nga vëndi. Drejtësi që kanë trashigmtarët e klikës komuniste dhe ish prokurorë e gjykatës idhtarë të diktaturës Enveriste dhe ku nuk gjen asnjë të persekutuar, verior dhe të tjerë të hequr duke i trajtuar të djathtë. Pa pasur asnjë pengesë ligjore ose pasurore. Një sistem me një reformë gjyqësore që e ka çuar në kolaps vëndin dhe sistemim pluralist duke shkatërruar partinë me të madhe të opozitës me vendime politike të urdhëruar nga diktatori Rama!!

 8. GIMO, po kuj ia nu.uro te ze,at, te zinjve trashegimtare, bijeve te kurvit.Ky pushtet banditesh, hajdutesh, qendron ne saje te veseve w kodosheve patronazhiste, ose spiuneve moderne.Po nese, keta na qenkan shumica e popullit, te dashuruar pas diktatorit e bemave qe bejne e kane bere, ketu cdo gje ka marre fund, por nese, ky popull e ndien dhe e ka ne kurriz kete menyre mashtrimi te kllounit e vijes se pergjitheshme qe po ndjek ky tradhetar i kombit, e ne, e populli fle ako.a mbi kete fallsifikim ,e deshtim te demokracise e ekonomise, rrijme e enderrojme pa mbeshtetur kete opsion, permbysjen e kodosheve, mund te themi se u pelqen nenshtri.i, vuajtja, servilizmi.Zgji.i eshte i domosdoshem, per shpresen e enderren e demokracise europiane.Me keta, horra pushtetare, me kete parti te kodosheve asnje here populli nuk ka per te ngritur koke ne zhvillim.Kush te kete mend, nisiative, force te demostroje me menyrat me kerkuese per largimin e denimin e bandes rilindase.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *