• |
ide | kryesore

Diplo paditet për sulm

Paparazzi, SliderNjë grua ka bërë kallëzim në polici kundër Diplos, duke pretenduar edhe një herë se ai ka shpërndarë foto të saj nud0.

Gruaja, e identifikuar si Shelly Auguste, paraqiti raportin e ri të policisë në gusht. Në nëntor, LAPD e dorëzoi çështjen në zyrën e avokatit të qytetit të Los Anxhelosit dhe tani është në shqyrtim, raporton Pitchfork. Kjo është pjesë e një beteje ligjore në vazhdim që doli për herë të parë në dritë në vitin 2020, akuzat për të cilat Diplo i ka mohuar.

Në raport, Auguste padit DJ-në, 45 vjeç, për dh*në seksuale, dh*në gjinore, ndërhyrje të qëllimshme në punët private, sulm, shpifje, shkaktim të qëllimshëm të shqetësimit emocional dhe mashtrim, si dhe shkelje të Aktit të të Drejtave Civile Ralph dhe shkelje e Aktit të të Drejtave Civile të Tom Bane, raporton gazeta.

Sipas Pitchfork, në të njëjtën ditë që Auguste shkoi në komisariat, tha ajo në raport, një grua e kontaktoi në Instagram dhe i tha se kishte gjashtë fotografi nud0 të saj; Auguste shpjegoi në raport “se ato ishin fotografitë që ose [Diplo] i bëri ose që ajo ia kishte dhënë atij”. Një gjyq civil thuhet se është caktuar për në prill 2024.

Ndërkohë, një avokat i Diplo tha se Auguste “ka orkestruar një fushatë të vazhdueshme shpifjeje kundër tij” për më shumë se tre vjet.

Znj. Auguste ka qenë tashmë objekt i një urdhri ndalimi, shkelja e cila rezultoi një vendim gjykate prej më shumë se 1.2 milion dollarë dëmshpërblim për shkak të sjelljes së saj të pahijshme. Përpjekja e saj e fundit për të tërhequr një bashkëpunëtor për të rrëzuar [Diplo] në një padi false u shkatërrua brenda disa ditësh kur provat e padiskutueshme hodhën poshtë historinë e saj dhe çështja u pushua”, tha Bryan Freedman në një deklaratë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *