• |
ide | kryesore

Grabitet shtëpia e Keanu Reeves, nisin hetimet

Paparazzi, SliderGrabitësit e maskuar hynë në shtëpinë e Keanu Reeves në Hollywood Hills dhe u larguan me a*më zjarri, sipas një raporti të premten.

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit iu përgjigj fillimisht një telefonate anonime në lidhje me një shkelës të mundshëm në pronën e aktorit të “Matrix” rreth orës 19:00 të mërkurën, por nuk gjetën askënd atje, thanë burime të zbatimit të ligjit për TMZ.

Oficerët u kthyen rreth pesë orë më vonë kur një alarm filloi të binte në orën 1 të mëngjesit, tha media. Atë herë, policia vuri re disa burra me maska skish në kamerat e sigurisë duke thyer një dritare dhe duke hyrë në shtëpinë e Keanu, që vlerësohet të jetë rreth 7 milionë dollarë. Policia tha se të dyshuarit morën një a*më zjarri nga shtëpia para se të largoheshin, thuhet në raport. Reeves nuk ishte në shtëpi në atë kohë, thanë burimet.

Detektivët po shikojnë video nga rrethi i shtëpisë dhe nga kamerat e sigurisë së fqinjëve. Ata po shqyrtojnë në mënyrë specifike mundësinë që telefonata e parë e bërë të mërkurën mbrëma të jetë bërë nga dikush që ka dalë nga shtëpia.

Kjo nuk është hera e parë që grabitet shtëpia e Reeves – në vitin 2014, ai u përball me dy ndërhyrës njëri pas tjetrit.

Një grua rreth të 40-ave hyri në rezidencë ndërsa aktori i “John Wick” ishte duke fjetur dhe e zuri gjumi në karrigen e tij të bibliotekës, raportoi TMZ në atë kohë. Më pas Reeves u zgjua dhe foli me gruan e paidentifikuar, e cila dyshohet se tha se ishte atje për ta takuar atë dhe thirri 911. Vetëm një ditë më vonë, një grua tjetër dyshohet se hyri në shtëpinë e tij dhe u zhyt në pishinën e tij, përpara se ekuipazhi i pastrimit të thërriste policinë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *