• |
ide | kryesore

Milan duhet të fitojë në Newcastle, shansin ja jep… Karius: Dubravka i dëmtuar, ‘gafaxhiu’ gjerman gati

Sport
DubravkaNëse Milan arrin në ndeshjen vendimtare, për fatin e tyre evropian, i goditur nga dëmtimet (Theo do të luajë si qendërmbrojtës), Newcastle sigurisht që nuk po shkon më mirë. Veçanërisht, gjatë konferencës për shtyp në vigjilje, trajneri anglez, Eddie Howe, foli për emergjencën e portierit që ka goditur Magpies: “Nuk është ende e qartë nëse Martin Dubravka do të jetë në dispozicion nesër”. Një problem i madh për anglezët dhe një mundësi e madhe për Loris Karius. Pikërisht kështu, sepse Nick Pope (titullari i Newcastle) është jashtë i dëmtuar në shpatull dhe Mark Gillespie nuk është në listën e UEFA-s.

Gjermani, që pas mbrëmjes së tmerrshme në Kiev, kur dënoi Liverpool në finalen e Champions përballë Real Madrid, nuk ka përjetuar më ditë të mira. I larguar menjëherë nga Anfield Road në merkaton e verës, portieri u huazua tek Besiktas ku nuk e harroi zakonin e tij. E paharrueshme ajo në Europa League, kur lejoi humbjen e skuadrës turke kundër Slovan Bratislava me një gafë flagrante në rastin e golit të parë të Sporar. Te Newcastle, Karius nuk ka gabuar… por ndoshta vetëm sepse ka luajtur vetëm një ndeshje në dy vjet.

Lexo më tej: Në portë është katastrofë, po Leotta ka parë tjetër gjë te Karius: “Forca jote më bëri të dashurohesha me ty”

Partneri i gazetares Diletta Leotta, e cili kohët e fundit pranoi se ai shpresonte për një të ardhme në Serie A, po shkon drejt një fanelle titullari. Kjo do të ishte paraqitja e tij të dytë me Newcastle në dy sezone, pas finales së Carabao Cup të humbur 2-0 kundër United shkurtin e kaluar.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *