• |
ide | kryesore

Hetimet për inceneratorin e Tiranës/ Rama refuzon të përgjigjet: Jam kryeministër, jo llogaritar

Lajme, Të fundit
RamaKryeministri Edi Rama është pyetur për të dhënat e SPAK, që deklaroi se 40 milionë euro ka qenë humbja për inceneratorët. Ai tha se është kryeministri dhe jo llogaritar.

“E para e punës, nuk jam llogaritar, por kryeministri i Shqipërisë. SPAK është organi i akuzës, gjykata është organi që vendos. Mes këtyre dy gjërave ka një proces ku përfshihen komponentët që e bëjnë procesin. Edhe pa SPAK-un fare, këto lojërat e llogarive t’i shoh me skepticizëm. Ky është një proces që do të bëjë rrugën e vetë. Në fund ka një gjykatë që do të bëjë punë e vetë.”, tha ai.18 Comments

 1. Po bonuset 8% pa u krijuar shoqeria fare dije ti jepje.

  Prandaj SPAKU po behet gjithnje e me i pa besueshem ne syte e shqiptareve.

  Pergjegjesi edhe e amerikaneve qe tallen me kete vend.

 2. Ti nuk je llogaritar? do me thene ti qe firmos e vulos nuk merrke vesh nga leket qe ja haqim femijeve nga goja per t’ia besuar shtetit?..Arsyetim psiqik pa sens.
  Po ti vlla, me cfare merresh qe nuk di te numerosh, apo vk me piktura ne mure

 3. titulli i videos ne youtube per pronen e vjedhur tek piramida

  “MVRDV and Albanian government builds the new “innovation center” on privat land without permission.”

 4. titulli i videos ne youtube per pronen e vjedhur tek piramida

  “MVRDV and Albanian government builds the new “innovation center” on privat land without permission.”

  njelloje me karten e Katovices, mund te jete fiktive por situata eshte njelloje e vertet

 5. Ky nuk eshte llogaritar, por klloun qe dirigjon perfaqesues te shteteve qe kane ne sistem te tyre llogaridhenien per gjera shume te vogla.

  Per megaafera te tilla votuesi i kish zhdukur nga politika per gjithe jeten.

  Vetem nje Pleh kryeminister mund tu shmanget pergjegjesive dhe ta artikuloj publikisht papergjegjshmerine.

  Ky surrat i dystandarteve, per videon e Likes, ndezi turmen para kryeministrise, i braktisi dhe u be shkak per vrasjen e 4 protestuesve.

  Pastaj e beri president dhe bashkeqeverisi me LSI.

  I paturp, i neveritshem!

 6. Njeriu me i papergjegjshem qe ka qeverisur kete vend. Kryeminister dhe nuk ditka se ku shkojne miliardat e taksapaguesve vetem ne nje vend kolonial mund te ndodhi.

 7. O gazetar leshi. Po c’pune ka Rama se u vodhen qindra milion euro apo edhe miliarda qofshin.

  Ai e ka kryer detyren , ka krijuar SPAK-n, Spaku te merret se kush vjedh e kush jo. Rama ka

  vetem drejtimin strategjik te Shqiperise dhe jo se kush vjedh e sa vjedh, aq me teper qe per

  hir te se vertetes Rama ka gjithenje e me shume nje angazhim e vemendje te shtuar per ceshtjet

  gjeostrategjike, per ekuilibrat mes Lindjes e Perendimit, per vatrat e nxehta si Ukraina apo Kon

  flikti Izraelito-Palestinez apo ceshtjet e tjera me rendesi si ngrohja globale, shkrirja e akullnajave

  pakesimi i rezervave te ujit te pishem e mbi te gjitha shtimin e pakontrolluar te popullsise ne

  shkalle boterore. Gjenite i perkasin jo vetem familjes e popullit te vet po gjithe njerzimit dhe

  Rama si nje gjeni i politikes nuk mund te beje perjashtim. Prandaj ne duhet ti themi Atj fale-minderit

  edhe per kaq vemendje qe po i kushton Shqiperise pasi edhe popujtn e botes presin shume nga ai.

 8. Ka krijuar Rama Spakun?
  Edhe emerimet ne Spak i ka beri krijuesi i bie.
  Ndaj se ka per gje te justifikoj publikisht aferen e sterilizimit e mbroj ate te gjatin tjeter, ish ministrin hajdut.

 9. Teksa një pjesë e vogël e deputetëve të tij përplaseshin sot me punonjësit e gardës, Berisha u shfaq më i vetmuar se kurrë.

  Ai është duke kaluar “dimrin e vetmisë së madhe”, pushtetit nuk i duhet më, sepse dëmi që i shkaktoi opozitës është i parikuperueshëm për një kohë të gjatë, demokratët e kanë braktisur, sepse i tradhëtoi shpresat dhe besimin e tyre, shqiptarët janë të pandjeshëm ndaj tij

 10. Ti sje llogaritar se njesoj si Luli e di tabelen e shumezimit, ti je thjesht roje pemetarie qe shikon kush te ha molle e dardha prape shpine. Ti dhe Shvejkun e turperon me deklaratat qe leshon o Borati madherishem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *