• |
ide | kryesore

“Kishin gjithçka”/ Arsyet pse u larguan VIP-at nga burgu i Durrësit

Arkiva, Lajme, Të fundit
durrësitTë burgosurit “VIP” të cilët ishin vendosur në burgun e Durrësit u transferuan këtë të martë në burgun e Fierit. Bëhet fjalë për ish-deputetin e PS-së, Alqi Bllako, ish-kryetarin e Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe, ish-kryetarin e bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla, ish-kryetarin e bashkisë së Kukësit, Safet Gjici, kryetarin e zgjedhur të bashkisë së Himarës, Alfred Beleri, ish-prokurorin Xhevahir Lita si dhe ish-drejtorin e forcave Operacionale Oltion Bistri. Korrespondentja e Euronews Albania, Kloida Gjuzi zbuloi në një lidhje direkte për “Now me Erla Mëhillin”, arsyet e këtij transferimi.

“Kemi të bëjmë me një zhvendosje për shkak të trajtimit preferencial të të burgosurve “VIP”, burime të miat më kanë konfirmua se këta të burgosur kishin gjithçka tjetër veç lirisë. Ata kishin një palestër brenda një burgu, kishin ushqimin që kërkonin.

Kishin njerëzit e tyre. Ma kanë konfirmuar burime të miat brenda burgut. ka të bëjë edhe me mënyrën se si këta trajtoheshin brenda ambienteve të burgut të Durrësit, ata kishin të gjitha kushtet. 

Burgu i Durrësit i ka me rregullore të shkruar se për çdo të burgosur lejohen vetëm tre vizita në javë, ndërsa për këta të burgosur futen e dalin qindra vizitorë gjatë javës dhe me dhjetëra gjatë ditës. Duke marrë parasysh situatën kaotike në burgun e Durrësit u mor edhe vendimi për tranferimin e këtyre të burgosurve”, – tha gazetarja. Transferimi nga burgu i Durrësit u bë me urdhër të drejtorisë së përgjithshme të burgjeve. /LAPSI.al7 Comments

 1. Mos o zot, një pederast Kavaje, të jetë drejtuesi i Sali Berishes.
  Më mirë vareni Saliun në litar, apo fundja edhe pushkatojeni, por mos ja bëni këtë të keqe, duke i vënë Gazmenda Bardhoshen si Kryetare të partisë së leshit e të preshit (Tani Aidës)

  1. Keni frikë se zë Aleks Sorrosin si dashnore?
   Epo Saliu se njeh humbjen por edhe bythqir nuk bëhet dot si Rama dhe Veliaj kështu që PD e merr Gaz Bardhi bashkë me pushtetin në 2025

  1. me keq
   Escobari rrespektohej se ndante pasuri neper lagjet e Medellin,
   dhe e dojshin

   kta muter s’japin asgjo, vec marrin dhe robt i duan pa lek

   komb sh i cuditshem, pranej edhe rrudh, e vazhdon te rrudhet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *