• |
ide | kryesore

Bradley Cooper përballet me kritika për punën si regjisor

Paparazzi, SliderBradley Cooper drejtoi një set të rreptë si regjisor dhe aktot  i filmit të tij të ri, “Maestro”, rreth jetës dhe karrierës së kompozitorit të famshëm Leonard Bernstein.

Në një intervistë me Spike Lee për  “Directors on Directors” të Variety, Cooper tha “Kur xhirojmë filmin, askush nuk lejohet në xhirime”, përpara se të sqaronte se producenti Steven Spielberg ishte përjashtim. “Steven Spielberg erdhi tre herë, por përveç tij,askush. Duhet të jetë një vend i shenjtë.”

Ai shpjegoi gjithashtu se kalimi nga aktor në regjisor dhe shkrimtar ishte “i natyrshëm”, por ai ka qasjen e tij të veçantë.

“Por kur drejtoj, nuk shikoj riprodhimin,” tha ai. “Nuk ka karrige. I kam urryer gjithmonë karriget në set; Energjia juaj ulet në minutën kur uleni në një karrige.”

Cooper bëri një koment shtesë në një video për Variety ku tha: “Një kuti mollësh është një mënyrë shumë e bukur për t’u ulur dhe të gjithë janë së bashku”.

Komentet e tij shkaktuan reagime në internet.

“Për Bradley Cooper dhe të gjithë të tjerët që duhet ta dëgjojnë atë, ju merrni punën më të mirë nga njerëzit kur ata ndihen të sigurt, të përfshirë dhe kur plotësohen nevojat e tyre.

Nëse ju duhet të krijoni kushte të vështira për t’i bërë njerëzit të punojnë, thjesht nuk jeni të mirë në drejtimin. Është një çështje aftësish,” shkroi një person në X.

“Më vjen keq, por edhe njerëzit plotësisht të aftë nuk  performojnë në mënyrën më të mirë artistike kur kanë qëndruar në këmbë për 14 orë,” shkroi një tjetër.

“Mendoj se çdo person i vetëm në xhirime duhet të marrë një karrige të siguruar sepse të punosh 12 orë+ ditë pa u lejuar të ulesh është çnjerëzore,” tha një i tretë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *