• |
ide | kryesore

George Clooney: Matthew Perry nuk ishte i lumtur në Friends

Paparazzi, Slider


George Clooney tha se Matthew Perry nuk ishte i lumtur gjatë “Friends” për shkak të varësisë së tij ndaj alk00lit dhe dr0gës.

Duke folur për Deadline të martën, aktori i “ER” kujtoi se ëndrra e Perry ishte të luante një rol në një sitcom – gjë që ai e bëri përfundimisht kur mori rolin e Chandler Bing në “Friends” në 1994.

Megjithatë, për shkak të varësive të tij, Perry e kishte ende të vështirë të vazhdonte.

“Gjithmonë ai do të na thoshte, dua të them mua, Richard Kind dhe Grant Heslov, ishte: “Unë thjesht dua të marr pjesë në një sitcom”. Unë thjesht dua të marr pjesë në një sitcom  dhe do të isha njeriu më i lumtur në tokë’”, tha Clooney, për median.

“Dhe ai pati ndoshta një nga më të mirët ndonjëherë. Ai nuk ishte i lumtur. Nuk i solli atij gëzim, lumturi apo paqe.”

Aktori  i “Ocean’s Eleven” kujtoi gjithashtu përshtypjen e tij për Matthew kur u takuan.

“E kam njohur Matt kur ishte 16 vjeç”, shtoi ai. “Ne luanim tenis  së bashku. Ai është rreth 10 vjet më i ri se unë. Ai ishte një fëmijë i mrekullueshëm, qesharak.”

Aktori i “17 Again” u gjet i vdeekur në jakuzzin e rezidencës së tij në Hollywood, me vlerë 4 milionë dollarë, më 28 tetor. Ai ishte 54 vjeç.

Raporti i autopsisë së Perry, i cili u mor nga Page Six, zbuloi se ai vdiq për shkak të një sasie vdekjeprurëse të ketaminës dhe buprenorfinës, e cila përdoret për të ndihmuar me varësinë ndaj opioideve dhe reduktimin e dhimbjes./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *