• |
ide | kryesore

Kurti paralajmëroi sulm të ri nga Rajdojçiç/ KFOR-i: Ushtarët amerikanë po kryejnë patrullë në veri

Lajme, Të fundit
Albin Kurti paralajmëroi për sulm të ri nga Rajdojçiç, reagon KFOR-i: Ushtarët amerikanë po kryejnë patrullë në veriMbas paralajmërimit të kryeministrit Albin Kurti se Rajdojçiç po përgatit sulme të reja kundër Kosovës, misioni i KFOR-it në Kosovë ka publikuar fotografi të ushtarëve amerikanë duke patrulluar në afërsi të Leposaviçit. Forca e Kosovës ka theksuar se është e fokusuar plotësisht për të ofruar një ambient të sigurt për të gjithë ata që jetojnë në Kosovë.

“Ushtarët amerikanë të caktuar në Komandën Rajonale të KFOR-it në Lindje (RC-E) kryen një patrullë sigurie në afërsi të Leposaviqit. KFOR-i është plotësisht i fokusuar në zbatimin e përditshëm të mandatit të tij – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të ofruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në #Kosovë dhe lirinë e lëvizjes”, shkruhet në njoftim.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *