• |
ide | kryesore

Regjisori i “Scream” heq dorë nga vazhdimi pas polemikave

Paparazzi, SliderRegjisori i “Scream VII” Christopher Landon zbuloi të shtunën se ka hequr dorë nga vazhdimi i projektit.

“Unë mendoj se tani është një kohë po aq e mirë sa çdo tjetër për të njoftuar se hoqa dorë zyrtarisht nga Scream 7 javë më parë,” shkroi Landon, në X.

“Kjo do të zhgënjejë disa dhe do t’i kënaqë të tjerët. Ishte një punë ëndrrash që u kthye në një makth.

Në një postim të dytë, shkrimtari i “Disturbia” tha: “Nuk kam asgjë më shumë për të shtuar në bisedë përveçse shpresoj që trashëgimia e Wes [Craven] të lulëzojë dhe të ngrihet mbi zhurmën e një bote të ndarë.

“Ajo që ai dhe Kevin [Williamson] krijuan është diçka e mahnitshme dhe unë isha i nderuar që pata edhe momentin më të shkurtër duke u kënaqur me shkëlqimin e tyre,” përfundoi ai.

Largimi i Landon pason largimin e aktoreve kryesore të filmit – Jenna Ortega, 21 vjeç dhe Melissa Barrera, 33.

Barrera u pushua pasi ajo postoi në Instagram për luftën Izrael-Hamas.

“Edhe unë vij nga një vend i kolonizuar”, shkroi Barrera në tetor pranë një logoje të flamurit meksikan.

“Palestina do të jetë e lirë”, shtoi ajo në mbishkrimin e saj. “Ata u përpoqën të na varrosnin, nuk e dinin që ishim fara.

Në një postim të dytë, aktorja e “Scream” dhe “Scream VI” e krahasoi Gazën me një kamp përqendrimi.

Gaza aktualisht po trajtohet si një kamp përqendrimi, shkroi ajo. “Në qoshe të gjithë së bashku, pa energji elektrike pa ujë.”

Ajo shtoi: “Njerëzit nuk kanë mësuar asgjë nga historitë tona. Dhe ashtu si historitë tona, njerëzit ende po i shikojnë në heshtje të gjitha të ndodhin. KY ËSHTË GJENOCID”.

Nga ana e saj, Ortega përmendi angazhimin  me “Wednesday” e Netflix për largimin e saj./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *