• |
ide | kryesore

Cher kërkon menaxhimin e pasurisë së djalit të saj

Paparazzi, SliderCher ka aplikuar për një konservator për pasurinë e djalit të saj Elijah Blue Allman.

Sipas dokumenteve ligjore të siguruara nga Page Six, ikona e muzikës ka kërkuar të jetë ruajtësja e vetme e pasurisë së djalit të saj pasi ai nuk mund të kujdeset siç duhet për veten ose “të menaxhojë burimet e tij financiare” për shkak të betejave të tij të supozuara me ab*zimin me dr0gën.

Në dokumente, Cher pohoi se ajo nuk ka qenë në gjendje të “diskutojë preferencat e Elijas në lidhje me emërimin e një kujdestari të përkohshëm” sepse “çështjet e tij aktuale të shëndetit mendor dhe fizik” e kanë lënë atë “të paaftë për të formuar ose shprehur një preferencë” në lidhje me emërimim e një kujdestari për pasurinë e tij.

Dokumentet detajojnë më tej shqetësimin e Cher-it se djali i saj 47-vjeçar nuk mund të përballojë financat e tij, duke pretenduar në dokumente se “çdo fond që i shpërndahet Elijas do të shpenzohet menjëherë për dr0gë, duke e lënë Elijan pa asnjë pasuri për të siguruar  veten e tij, dhe duke vënë në dispozicion jetën e tij në rrezik.”

Një datë gjyqi në lidhje me konservatorin është caktuar më 6 mars 2024./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *