• |
ide | kryesore

Cher i mohohet konservatori i përkohshëm ndaj djalit Elijah

Paparazzi, SliderKërkesa  e Cher për të shërbyer si kujdestare e përkohshme e djalit të saj është mohuar në gjykatë.

Sipas raporteve të shumta që citojnë dokumentet e gjykatës, gjyqtarja Jessica A. Uzcategui vendosi të premten në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit se këngëtarja e “Believe” nuk i dha djalit të saj 47-vjeçar, Elijah Blue Allman, apo avokatëve të tij kohë të mjaftueshme për të shqyrtuar dokumentet e  nevojshme përpara seancës dëgjimore të së premtes.

Cher paraqiti dokumentet javën e kaluar duke kërkuar të vendoste menjëherë konservatorin sepse kishte frikë se problemet e rënda të shëndetit mendor dhe ab*zimit me substancat e pengonin atë të menaxhonte siç duhet pasuritë e tij financiare.

Në dosjen e saj në gjykatë, Cher argumentoi se krijimi i menjëhershëm i një kujdestari të përkohshëm ishte një “propozim për jetë a vdekje”. Por sipas raporteve të shumta, Uzcategui përmendi mosgatishmërinë e këngëtares për të ndarë materiale me avokatët e Allman kur u kontaktua të enjten. Në përgjigje, Cher tha se dokumentet përmbanin informacione të ndjeshme dhe ajo ndihej rehat vetëm duke i dorëzuar dokumentet avokatit të Allman të caktuar nga gjykata.

Nga ana e tij, Allman argumentoi se një konservator nuk është i nevojshëm dhe se nëna e tij është “e papërshtatshme për të shërbyer” si kujdestare e tij. Në dokumentet e gjykatës, ai pranoi luftën e tij ndaj varësisë, por  tani është në trajtim dhe, si rezultat, më shumë se tre muaj i matur.

Nëse nevojitet një kujdestari, tha Allman në dokumentet e gjykatës, ai do të preferonte që ai rol t’i kalonte gruas së tij, Marie Angela King, me të cilën është afruar pasi paraqiti për të pushuar çështjen e tyre të divorcit në fillim të kësaj jave./Lapsi.al

 3 Comments

    1. Kjo vetem I ka pjell and qit ne diell !Vetem nene apo kujdestare nuk mund te quhet!TE TJERA EMRA MUND TI VESH KESAJ!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *