• |
ide | kryesore

Mbyllet hetimi rreth ndarjes nga jeta së Matthew Perry

Paparazzi, SliderRasti policor rreth ndarjes nga jeta së Matthew Perry është mbyllur.
Hetuesit nuk do të shqyrtojnë më çështjen tre muaj pasi aktori i Friends u gjet i vdeekur në jakuzzin e shtëpisë së tij, konfirmoi Departamenti i Policisë në Los Angeles për People.

Rasti i tij me Ekzaminuesin Mjekësor të Qarkut të Los Anxhelosit tani është gjithashtu i mbyllur, sipas të dhënave në internet të shqyrtuara nga E!News.

Vdeekja e Perry u përcaktua se ishte shkaktuar nga “efektet akute të ketaminës”, deklaroi departamenti në një deklaratë për shtyp në dhjetor. Faktorët kontribues u renditën si mbytja, sëmundja e arterieve koronare dhe efektet e buprenorfinës, një ilaç që përdoret zakonisht për të trajtuar çrregullimin e përdorimit të opioideve.

Nuk kishte prova të alk00lit, metamfetaminës, k0kainës, her0inës, PCP ose fentanilit në sistemin e Perry-t, sipas raportit, i cili vuri në dukje se aktori i Fool’s Rush In ishte “raportohet i pastër për 19 muaj” në kohën e vdeekjes së tij.

Perry u varros në nënt0r në një funeral ku morën pjesë kolegët e Friends Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer.

“Ne jemi të gjithë shumë të shkatërruar nga humbja e Mateut,” thanë ata një deklaratë të përbashkët për E!News pas vdeekjes së tij. “Ne ishim më shumë se thjesht shokë .Ne jemi një familje.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *