• |
ide | kryesore

Bellingham e quajti “përdhunues” Greenwood: nis hetimi me lexim buzësh, Jude rrezikon dënimin spektakolar

Sport
GreenwoodMbrëmjen e së enjtes u luajt ndeshja mes Getafe dhe Real Madrid, e vlefshme për La Liga. Skuadra e Carlo Ancelotti doli fituese 0-2 falë dygolëshit të Joselu. Por ndeshja u vendos në të gjitha faqet e para të gazetave spanjolle për shkak të përplasjes që ndodhi në fushë mes Bellingham dhe bashkatdhetarit të tij te Getafe, Greenwood.

AKUZA NDAJ MASON GREENWOOD

Ish-futbollisti i Manchester United, Mason Greenwood po përballet me një akuzë të rëndë nga e dashura e tij që e denoncoi për përdhunim. Ka pasur beteja ligjore që kanë ndikuar edhe në karrierën e anglezit vitet e fundit. Tashmë rilindja në Spanjë te Getafe ku duket se ka gjetur qetësinë për të luajtur futboll. Por për të ndeshja kundër Real Madrid pati një përfundim të keq.

Lexo më tej: Dy herë në burg i akuzuar për përdh*nim: Man Utd ndryshon papritur vendimin për Greenwood

BELLINGHAM E QUAJTI ‘PËRDHUNUES’

Një stuhi e vërtetë polemikash u përplas mbi Jude Bellingham, i cili dyshohet se u bë protagonist i një gjesti shumë të shëmtuar. Gjatë një përplasjeje loje me bashkatdhetarin e tij, Jude i bërtiti fjalën përdhunues (rapist në anglisht). Getafe i kërkoi Federatës Spanjolle të Futbollit të analizojë pamjet dhe të lexojë buzët e Bellingham. Mesfushori i Carlo Ancelottit mund të dënohet rëndë me një pezullim të gjatë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *