• |
ide | kryesore

Brad Pitt fiton betejën ligjore kundër Angelina Jolie

Paparazzi, SliderBrad Pitt ka fituar raundin e fundit në betejën e tij epike ligjore kundër ish-it, Angelina Jolie, mbi vreshtin e tyre francez prej 500 milionë dollarësh, thanë burimet për Page Six.

Aktori ka qenë në gjykatë në Kaliforni dhe në Luksemburg për Château Miraval, duke argumentuar se  Jolie i shiti aksionet  Yuri Shefler, pronar i gjigantit rus të vodkës, Stoli. Para se të martoheshin, çifti bleu pronën së bashku, ku Pitt zotëronte 60 për qind dhe Jolie 40 për qind.

Ata u martuan nëChâteau Miraval në vitin 2014 dhe Pitt i dhuroi Jolie një 10 për qind shtesë si pjesë e dasmës së tyre, duke e bërë atë një vlerë 50-50 kur u ndanë në 2016. Jolie më pas shiti aksionet e saj, por Pitt ka argumentuar se marrëveshja e saj nuk ishte e vlefshme dhe se ai duhet të mbajë ende 60 për qind të pronësisë.

Një burim i afërt me rastin i tha Page Six: “Ai zotëronte 60 [për qind] dhe ajo zotëronte 40 [përqind]. Kur u martuan, marrëveshja ishte që ajo të merrte 10 për qind prej tij, një marrëveshje 50/50. Ishte simbolike e partneritetit të tyre.”

Megjithatë, Pitt ka argumentuar në gjykatë se marrëveshja e çiftit për 10 përqindëshin shtesë është e pazbatueshme dhe se ai duhet të marrë përsëri përqindjen dhe të mbajë kontrollin e pronës./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *