• |
ide | kryesore

Grammy/Reperi përfundon në pranga pasi fiton 3 çmime

Paparazzi, SliderKiller Mike u arrestua në Grammy 2024 pasi dyshohet se u grind me një roje sigurie.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Michael Santiago Render, u pa duke u shoqëruar nga ceremonia para shfaqjes në Crypto.com Arena në Los Angeles të dielën pasi fitoi tre çmime.

Ai dukej se po bashkëpunonte me oficerët e policisë ndërsa bisedonte rastësisht me dikë që ecte pranë tij në një video të postuar në X nga gazetari Chris Gardner.

Mike,u çua në një dhomë sigurie, me një burim që i tha Hollywood Reporter se ai ka të ngjarë të lirohej brenda pak orësh. Ndërsa interpretuesi i “Run” u vu në pranga, ai nuk u arrestua, sipas TMZ.

Përpara kaosit, artisti pranoi të tre çmimet Grammy për të cilat ishte nominuar këtë vit. Ai fitoi albumin më të mirë rap për albumin e tij të gjashtë në studio, “Michael”, si dhe performancën më të mirë rap dhe këngën më të mirë rap për hitin e tij “Scientists & Engineers”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *