• |
ide | kryesore

Jacob Elordi, nën hetim për sulm

Paparazzi, SliderJacob Elordi është subjekt i një hetimi të policisë së NSW pasi dyshohet se është përfshirë në një debat jashtë një hoteli në Sydney të shtunën.

Aktori i Saltburn, i cili ka fluturuar në heshtje në vendin e tij përpara ndarjes së çmimeve AACTA në Gold Coast më 10 shkurt, ishte në hotelin Clovelly në periferinë lindore të qytetit kur u grind me punonjësin e KIIS FM, Joshua Fox.

Elordit thuhet se i është afruar 32-vjeçari Fox – dhe aktori u frustrua nga linja e tij e pyetjeve. Një zëdhënës i policisë së NSW tha për news.com.au se një gazetar dyshohet se u sulmua gjatë takimit.

“Oficerët po hetojnë pasi një burrë dyshohet se u sulmua jashtë një hoteli në periferi lindore të Sidneit”, thuhet në një deklaratë. “Policisë iu tha rreth orës 15:30 të së shtunës, 3 shkurt 2024,se  një 32-vjeçar dyshohet se u sulmua nga një 26-vjeçar. Personi nuk ka pësuar lëndime.”

Zëdhënësi shtoi se hetimet për incidentin janë në vazhdim. Nuk dihet ende nëse Elordi ka në plan të marrë pjesë në AACTA-t e ardhshme në Gold Coast, megjithëse ai është nominuar për aktorin më të mirë dytësor për rolin e tij në hitin e Amazon, Saltburn./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *