• |
ide | kryesore

Forcat izraelite sulmojnë kamionët me ndihma ushqimore të OKB-së

Lajme, PlanetForcat izraelite kanë sulmuar kamionët që transportonin ushqime për Gazën veriore, sipas organizatës humanitare. Agjencia e OKB-së për Refugjatët Palestinë (UNREA) tha të martën se një autokolonë humanitare e udhëhequr nga organizata ishte goditur ndërsa po transportonte ushqime për njerëzit Në veriun e Gazës, duke thënë se ishte rasti i tretë që forcat izraelite sulmojnë kamionët që transportojnë ndihma.

UNRWA ka publikuar gjithashtu imazhe para dhe pas në llogarinë e saj ‘X’, që tregojnë nivelin e shkatërrimit të qendrës së saj shëndetësore në veri të Gazës. Organizata tha se 84% e objekteve shëndetësore në Gaza janë prekur nga sulmet dhe vetëm katër nga 22 objektet shëndetësore të UNRWA janë ende funksionale.

 2 Comments

  1. Ku eshte gjykata nderkombetare per Krimet? Ku Jane Sanksionet? Ku Jane Armet dhe ndihmat per Palestinen? Sic bejnee Ukrainen dhe Rusine Le te bejne dhe kunder Izraelit. Harrova qerrobqirat qe kontrollojne BE Jane Bankieret Zioniste CiMut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *