• |
ide | kryesore

Mark Ruffalo nderohet me një yll në Walk of Fame

Paparazzi, SliderMark Ruffalo u nderua me yllin e Hollywood Walk of Fame, i zbuluar të enjten, pranë Akademisë së njohur të Aktrimit Stella Adler, ku ai studioi.

“Erdha këtu në moshën 18-vjeçare dhe besova në veten time në një mënyrë që mund ta bëjë vetëm një 18-vjeçar, plotësisht i pavëmendshëm për faktin se sa e vështirë do të ishte”, tha Ruffalo në ceremoninë e zbulimit.

Aktori është njohur për role të ndryshme, duke përfshirë personazhin e tij superhero të Marvel, Hulk. Ruffalo, 56 vjeç, ka marrë katër nominime për Oscar, i fundit prej të cilëve erdhi në janar për performancën e tij si një avokat në komedinë-dramë të vitit 2023 “Poor Things”.

Ai pati një ribashkim emocional me kolegen dhe shoqen e tij Jennifer Garner në ceremoni.” Të punosh me ty, Mark, do të thotë të të duash. Nuk më intereson çfarë thotë dikush. Ju e lejoni veten të njiheni plotësisht nga kolegët tuaj, nga audienca, nga bota”, tha Garner.

Puna juaj në Poor Things i meriton të gjitha çmimet, të gjitha, por suksesi i vërtetë është se sa të emocionuar dhe të kënaqur janë kolegët tuaj që kanë mundësinë t’ju lartësojnë dhe t’ju festojnë, “tha ajo. Garner luajti bashkë me Ruffalo në filmin e vitit 2004 ’13 Going on 30′.

Dyshja rikrijuan gjithashtu kërcimin ikonë nga kënga ‘Thriller’ që personazhet e tyre, Jenna dhe Matt, interpretojnë në film. Për të gjithë aktorët e rinj që “vinin në Los Angeles me një ëndërr,”shtoi Mark, “nuk ka asgjë të vështirë në jetë.”

Aktori ia kushtoi yllin audiencës, fansave, kolegëve artistë dhe miqve të tij.” Një karrierë si aktor nuk bëhet kurrë vetëm; duhen kaq shumë njerëz për ta bërë atë. Dua të them (…) ylli nuk është vetëm i imi, është i juaji”, përfundoi ai./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *