• |
ide | kryesore

Asambleja/ Rama godet Erion Veliajn: “Je bërë si OJF”

Arkiva, Kryesore, Lajme
rama veliaj asambleLajmet e para që rrejdhin nga asambleja me dyer të mbyllura e PS, flasin për kritika të forta të kryeministrit ndaj kryebashkiakut të Tiranës. Shkak për goditjen e Erion Veliaj është bërë analiza e punës në qarkun e Tiranës i cili kryesohet nga Veliaj. Në këtë kuadër, ministrja e shëndetësisë, Albana Koçiu, e ngarkuar me mbikqyrjen e Rogozhinës dhe Kavajës ka bërë një raport kritik për mbarëvajtjen e punëse dhe mosfunksionimin e organizatës në këto qytete.

Viktima e parë duket se ka qenë deputeti i zonës, Etien Xhafaj, i cili njihet si një nga mbështetësit e fortë të Veliajt. Një burim i Lapsi.al brenda mbledhjes, ka treguar se menjherë pas vërejtjeve të ministres së shëndetësisë, e cila dyshohet se nuk ka folur me kokën e saj, e ka rimarë fjalën kryeministri që ka goditur Etien Xhafajn. Sikur të mos mjaftonte kjo, Rama i është drejtuar Veliajt me fjalët: “Ç’janë këto mbledhje kot që bën, je bërë si OJF” duke iu referuar organizimit të keq të punës.

LEXO ME TEJ:

Deklaratat/ Si po përpëlitet Veliaj të garantojë Ramën për besnikëri 

Ashtu sikurse dihet Kavaja dhe Rogozhina janë dy nga zonat që PS doli me keq në zgjedhjete  fundit lokale. Por kjo batutë ndaj lali Erit, vjen në momentin e tin më të keq në karierën e tij politike, kur delfinit të Ramës ia kanë bërë benë shumë nga figurat e larta të PS, përfshirë edhe zv/kryeministren Balluku. Të bindur se pushteti i tij i pamatë financiar dhe politik mund të tronditet nga hetimi i abuzimeve skandaloze të inceneratorit të Tiranës që e nxjerrin Veliajn gjithnjë e më shumë përgjegjës për paratë e avulluara, një pjesë e mirë e elefantëve socialistë kanë vënë bast për perëndimin e yllit të kryebashkiakut dhe shenjë negative e Ramës kundër tij interpretohet si një shenjë se Rama po e shet atë për llogari të SPAK-ut, ashtu sikurse bëri me Ahmetajn, Bllakon apo Kokën.

Provat shkresore/ Erion Veliaj jepte urdhëra si pronar i inceneratorëve 

Një burim i dytë brenda mbledhjes i kontaktuar nga Lapsi.al, i relativizoi pak këto fakte. Me një SMS nga brenda mbledhjes ai konsideroi debatet si ‘burokraci të rëndomta partie” pa ndonjë simbolikë në zhvendosjen e ekuilibrave politikë.

Kulisat/ Si filloi përplasja Veliaj- Ahmetaj për Inceneratorin 

Pra është ende shpejt që të arrihet në konkluzione për një ndryshim kursi brenda binomit Rama Veliaj, aq më tepër që dihet se shpesh kryeministri argëtohet duke e zhvlerësuar kryebashkiakun në publik, duke i thënë të lyejë shkallët apo të kapi lopën e fshatarit, por më pas nuk e zhvesh atë nga pushteti i madh që i ka dhuruar. 

©Lapsi.al44 Comments

  1. Iku dhe Lali dhjeri.
   Tani bashkinë e Tiranës PS më 2027 e fiton me Ballukun, përballë Klevis Balliut.
   Dhe tjetra:
   Thoshin që më 2029 kryeministër do të ishte Lali dhjeri, por ju hap rruga Tao Tao Ballës, deri më 2043.
   Pastaj i vjen radha Zaho Ramës deri më 2057.
   Më pas nipi i Sal Berishës.
   Deri atëherë Namuti ka pjerdhur.

   1. Duhet te plasesh ti o derdimen, o ushtar bedel i rames e i lalit, ti qe shtyn diten duke vjell helm me komente per te mbrojt ata qe flen mbi miliona, ndersa per vete mezi e shtyn muajin!

   2. Pune hajdutesh,te gjithe pa dallim partia e punes jon hajdut ,dhe bande …dhe kapabanda eshte palloshi ,nuk ja vlen te merresh ma shum me kete soj…!

 1. Qe nuk do ta lene Veliaj te beje me perpara ne PS, kjo nuk ka diskutim pasi keta filizat e

  Bllokut nuk mund tia lene fatin e tyre vajgurorsit te bashkise. Por ajo qe eshte me e keqe ne

  kete rast per qytetaret e Tiranes eshte se Veliaj do shtoje edhe me teper vjedhjet per ti

  kenaqur dhe mbyll gojen zerave kunder tij ne PS. I shkreti poull, i duhet te paguaje edhe kur

  jane mire e bejne ahengje e orgjira edhe kur kane inate e zilira me njeri tjetrin.

 2. Te tjera ben, e te tjera me thua, kerko te ma price mendjen mua,,E di mire kengen e zurnane Rama, per te lare e mbuluar vjedhjet e horrlekun e perbashket, me kete gjoja dush Veliajt.Fima, kllounata, cic mice se gjoja ne ate parti ka dizinfitet.Keta vertet jane kope, por vetem kunder atyre qe ua kane cjerre masken per ate qe bejne e kane bere.Ne se godet ne plage Veliajn do te ishte tia fuse vehtes RAMA, sepse te dy jane kazani i vjedhjes se incerenatoreve, andaj, komedise se qelberirave mos i besoni kaqe lehte.Ata deri sa jane nenmbrojtjen e hijes se as pakut, jane, duken si vellezer,,, ujqer.

 3. Në datën 14.12.2021 Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve i ka dorëzuar një raport prokurorisë së Tiranës ”për referimin e veprës penale” duke kërkuar ”fillimin e procedimit penal ndaj subjektit ”Qendra per informim të hapur” me perfaqesues ligjor shtetasin Clirim Peka, pasi lindin dyshime se ka kryer veprën penale ”fshehje e të ardhurave” e parashikuar nga neni 180 i Kodit penal.jo si salihu qe te vret,pashko hajdari e olldashi te tjeret i la sakat.

     1. Ça, nuk të bëri efekt?
      Po jo një mor burrë. Pi tre. Kur pi një kokërr, bëhesh 20 vjeç më i ri.
      Pi tre dhe shkon në p.të somës.

 4. Nuk dihet cila eshte më bushtër…
  Çingia e gjate bastarde e kristaqkës…
  Apo lali fiku bithëtuneli zgjebash me gonorre.
  Pastaje pragqiret e tjerë thjesht janë spektatorë në një shfaqje mizerabël .
  Më keq se ne kohen e verkë bushtrrës së ngordhure.
  Skeni parë gje akoma o skllevër votëshitës.

  1. padurimi i kellires sic duket e ka prekur ramen qekur morei mesazhin publik te amerikes me intervisten e ahmetajt.

   tani ramut ramdhjeri do sigurohet qe kellira te perfudoje ne spak.

   kellira ramutit , apo ramuti kellires?
   po jo?
   po jo?
   poo joo?

   bastet jane hpur edhe pse nuk jne me licence

 5. MIRËMËNGJES 😀😀😀 !!!

  Dhe me intervisten e Zevendes/Kryeministrit te Partise Demokratike Shqiptare Arben Ahmetaj,

  Ju uroj si gjithmone te gjitheve nje dite sa me te bukur 👺👺👺 !!!

   1. MIRËMBRËMA 😀😀😀 !!!

    Dhe pasi piva ilaçet, qe m’i mban doganierja ime Elisa Spiroilaçi,

    Ju uroj si gjithmone te gjitheve nje mbremje sa me te bukur 👺👺👺 !!!

 6. Lufta brenda llojit ka kohe qe ka filluar dhe Partia si gjithmone do e gjej nje grup armiqesor per te heque vemendjen

 7. Asnje doreheqje, edhe pse deklaratat e Ahmetaj ishin te qarta se kush jane kokat e korrupsionit dhe nga kush kercenohet per vrasje! Kaq te kuptojne perfaqesite e huaja ne Shqiperi, jemi nje vend i kriminalizuar qe pasojat e ketyre padrejtesive ne kurriz te popullit me te varfer te Europes do t’i ndjejne edhe me te larguarit nga Shqiperia ne vendet e tyre!

 8. Ka nisur perplasja Met Hasa me Altin Lamen. Kjo eshte e dukshme.
  Met Hasa nje super killer nga Kukesi qe mbeshtet Ballukun, ndersa Altin Lame , i nipi i Vajdin Lames qe mbeshtet Erion Veliaj.
  Po qe se nuk i njohni me pyesni se iu rrefej.

   1. Altin Lame ka qene akuzuar per vrasjen e 4 vetave te Libri Universitar. U arrestua, u denua me burbim te perjetshem, por mbas ca kohesh Gjykata e Larte e nxorri te pafajshem. Ka kontrollin e basteve ne te zeze. Sapo ka marre leje ndertimi nga Lali Dhjeri per ndertim vilash. Eshte armik me koke i Emiliano Shullazit dhe po sponsorizon mbajtjen ne rregjim biz te tij. Po pret ti dalin ushtaret nga burgu qe ti vrase.
    Met dhe Bujar Hasa, dy vellezer qe kane bere disa vrasje ne Tirane. Meti eshte ndertues dhe ortak ne biznese me Shefqet Kastratin duke i dhene atij mbrojtje nga gjobat. Mik shjme i afert me Belinda Ballukun, po shume fare. Keta ja kane koken be dhokan Rames per ca pune qe kane bere per te. Jane gjithashtu garancia qe Shkelzen Berishen nuk e gjen gje as nga burgu as nga Rama, sepse i ka perdorur dhe Sali Berisha.
    Doni me?

    1. Joo, faleminderit Daniela.
     Sidoqoftë një gjë e kuptuam.
     Shpejt a vonë, të gjithë ata që përmënd do ta hanë nga një koqe plumbi nga njëri tjetri.

     1. daniela e dhimitraq raftit na thuj pak ca lidhje ka indrit dokle me altin lamen

     2. Jane nga Kukesi si origjine. 100 %. Edhe kushurinj te pare me Safet Gicin. Safet Gici ishte veper e Eron Velise per te dobesuar Belinden

 9. Lindi si parti kriminale,drejtoi një shtet kriminal dhe i rikthye përsëri e tillë.
  Gjatë gjithë egzistencës së saj me emra të ndryshëm vrau e burgosi kundërshtarët politikë por dhe hëngri pjellat e saj.
  Vazhdon të qeverisi me narkoshtet diktatorial duke vjedhur e shpopulluar vëndin.
  Duket se është afër fundit sepse lufta e brendshme është tepër më e egër se sa mund t’a mendosh. Berisha gjithëherë e thënë duke përcaktuar grupimet dhe si e kush do hahet!!!

 10. Nuk po e godet por ashtu e ka stilin Edi Rama. Do e degjenerojë Xhepist Qelinë një herë si bojaxhi, herën tjetër si lopçar, pastaj si zagar dhe në fund do ta caktojë kryerilindës!

 11. Per ty e dijme mire or bythqire
  Je Edvin Supershkerdhata,
  Ne,2009-ten kujtojme mire
  Kur the “NATO asht nata”.

  Ti karakter as fytyre nuk ke
  Kur H.Klintonit po i jepje pelqimin,
  Si gojeqenef per Tranpin the:
  “Zgjedhja e tij,turp per njerzimin”.

  Pak ma vone Ne beme gallate
  Kur nji samit u zhvillu n’Europe,
  I ule pordhet mor shkerdhate
  Dhe vete Trampit i’u lepive si lope.

  Per nji foto 90mije dollar i dhe Bilalit
  Se si bashkeshort duhej me u rregjistru,
  Ma vone 220 mije te tjera Mc’Gonigalit
  Qe opziten shqiptare me e shkaterru.

 12. Nuk më duket aq bindëse se Rama e paska “goditur” Erion Veliajn , duke i thënë se “je bërë si OJF”
  Rama e ka ofenduar publikisht ate duke e urdhëruar që të marë fshesën e të pastrojë shkallët e pallateve apo të kullosë lopën e fshatarëve e pas kësaj e ka lavdëruar për “punët e shkëlqyera” që ka bërë në Tiranë.
  Këto deklarata të tij janë shakara bajate alla Shvejk.
  E ka kuptuar që të gjithta rrugë e korrupsionit në Shqipëri të çojnë në Bugjojevicen e Shvejkut, pra në Surrel , e kujton se me këto bufonata do të largojë vëmëndjen e shqiptarëve nga vetja.
  Të gjithë në Shqipëri qenkan “fajtorë” se ja “vjedhin dardhat pas shpinës” e vetëm ai qenka i pastri, i kulluari e i ndershmi e kush guxon ta kritikojë, e kërcënon të mbyllë gojën se përndryshse do ta shpallë “non grata” në Amerikë.

 13. Erjoni do te kete pune te re do te bebisitting sorren dhe pallozin👍 thotë:

  Organizzata Mavi ka vendosur ta coje Erjonin e ures se Vajgurit ne Amerike 👍Diten do te jete ne dhomen e gjumin te Sorros me pala dhe ne darke tek Pellozgjia te pine bashke dhe ta veje ne gjume 👍Ne presim selfie nga Erjoni i vajgurit me mikun dhe mikeshen e tij👺

 14. ERJONI I DYPUNESUAR?Si pergjigje per Ahmetaj Rama leshoi SHURRE NGA GOJA ! thotë:

  NE FAKT KETE PUNE E BEN ME QEFIN ME TE MADH !! KA BERE DHE OPERACIONE PER KETE DYPUNESIM !!! PO ME ERJOLEN CDO TE BEHET? I GJEN ERJONI KLIENTE NGA AMBASADORE E LART !

 15. GJEJ PUNE ERJON DHE PER KRYEHAJDUTET E SURRELIT!SHPETON SHQIPERIA! thotë:

  TERHEQTE KEMBEN ZVARRE DHE PER KRYEHAJDUTET E SURRELIT!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *