• |
ide | kryesore

Sharon Osbourne sulmon Kanye West pas përdorimit të këngës

Paparazzi, SliderSharon Osbourne kritikoi Kanye West për përdorimin e dyshuar të këngës së burrit të saj, Ozzy Osbourne pa pëlqimin e tyre.

“Kanye u ngatërrua me hebreun e gabuar këtë herë,” i tha TMZ të premten  Sharon.

Alumi i “Talk” shpjegoi se një letër ndalimi i është dërguar reperit “Heartless”, pasi më parë i ishte ndaluar të përdorte performancën live të “Iron Man” në festivalin amerikan të Black Sabbath në vitin 1983.

Ndërsa Ozzy mezi refuzon kërkesat e artistëve të tjerë për të përdorur këngët e tij, Sharon shpjegoi se kishte një “rast të veçantë  për të thënë jo”, duke e përshkruar Westin si një “antisemit mosrespektues” që “përfaqëson urrejtje”.

Më herët gjatë ditës, Ozzy gjithashtu shkoi në mediat sociale për të kritikuar reperin për mostrat e muzikës së tij, duke i bërë jehonë deklaratës së gruas së tij se ata “refuzuan lejen sepse ai është një antisemit dhe ka shkaktuar dhimbje tek shumë njerëz”.

“Ai vazhdoi dhe përdori mostrën gjithsesi në festën e dëgjimit të albumit të tij mbrëmë,” vazhdoi ai. “Unë nuk dua asnjë lidhje me këtë njeri.”

Që nga tetori i vitit 2022, Kanye ka përhapur pikëpamjet e tij të diskutueshme antisemitike. Si rezultat, në atë kohë, West humbi aksesin në llogaritë e tij të mediave sociale dhe disa marrëveshje markash, ndërsa vazhdoi të lavdëronte Adolf Hilterin dhe nazistët./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *