• |
ide | kryesore

Sondazhi amerikan/ Burrat duan ѕekѕ për Shën Valentin ndërsa gratë…

Arkiva, Lapsi Leaks
shenNjë sondazh i Swagbucks që studioi dhuratat kryesore që burrat dhe gratë duan të bëjnë dhe të marrin për Ditën e Shën Valentinit zbuloi se seksi ishte zgjedhja më e mirë midis 90% të burrave amerikanë.
Dhurata “numër një” që njerëzit planifikojnë të bëjnë është një darkë romantike me mbi 90% të burrave dhe grave që zgjedhin darkën si zgjedhjen e tyre kryesore.

Seksi vjen në vendin e dytë me 81% të burrave dhe 79% të grave që planifikojnë të “ndajnë dashurinë” në ditën e Shën Valentinit.

Burrat japin:
Lule – 81%
Çokollata – 76%
Bizhuteri – 61%

Gratë japin:
Çokollata – 61%
Pushime në fundjavë – 55%
Veshje – 55%

Sondazhi zbuloi gjithashtu se tre të katërtat e amerikanëve shpresojnë të marrin diçka në këmbim të dhuratës së tyre. Pothuajse gjysma (46%) presin me padurim seksin, pasuar nga një dhuratë ose darkë.
Shumica e amerikanëve (87%) pajtohen se Dita e Shën Valentinit nuk është kur ata shpenzojnë më shumë para për tjetrin. 25% planifikojnë të shpenzojnë 50 deri në 99 dollarë, 22% planifikojnë të shpenzojnë 25 deri në 49 dollarë, 20% planifikojnë të shpenzojnë 100 deri në 149 dollarë.

Për më tepër, shumica e amerikanëve nuk presin të marrin dhurata të shtrenjta dhe të përpunuara me 26% që presin të marrin një dhuratë që kushton 50-99 dollarë dhe 25% presin të marrin një dhuratë nga 25 deri në 49 dollarë. Gjysma tjetër (49%), as nuk i intereson nëse marrin një dhuratë që kushton më pak se ajo që kanë blerë. /LAPSI.al1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *