• |
ide | kryesore

Sekuestrohet kökainë me vlerë 7.3 milionë dollarë në Ekuador, pakot mbanin flamurin shqiptar

Lajme, Të funditAutoritetet ekuadoriane kanë sekuestruar 122 pako kokaine që kapnin vlerën e 7.3 milionë dollarëve në treg. Mediat vendase raportojnë se disa prej pakove mbanin logon me flamurin shqiptar.

Operacioni u krye në provicën El Oro, ndërsa në pranga u vu një 37 vjeçar J. M., i cili u kap në flagrancë teksa po transportonte drogën me një kamion. Sipas autoriteteve, droga do të dërgohej në Europë.

Agjentët e policisë kombëtare të El Guabo vunë re dy kamionë të dyshimtë e një furgon dhe kërkuan që të ndalonin. Njëri prej shoferëve, në tentativë për t’u larguar, u përplas me një fabrikë bananesh dhe arriti të largohej përmes plantacioneve.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *