• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori i “Star Trek”

Paparazzi, SliderKenneth Mitchell, aktori që u shfaq në “Captain Marvel” dhe një serial “Star Trek”, ka ndërruar jetë në moshën 49 vjeçare.

Aktori u diagnostikua me ALS – e njohur gjithashtu si sëmundja e neuroneve motorike.

Mitchell u shfaq në një sërë shfaqjesh dhe filmash televizivë, duke përfshirë “Captain Marvel”, në të cilin ai luajti babanë e personazhit titullar, Joseph Danvers.

I lindur në Toronto, Kanada, ai ishte i martuar me aktoren Susan May Pratt dhe dyshja kishin dy fëmijë së bashku.

Në një postim në Instagram, familja e tij e nderoi atë si “një shpresë-kërkues, ëndërrimtar, futbollist, … dhe më shumë se çdo gjë tjetër, një baba krenar”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *