• |
ide | kryesore

(FOTOLAJM) Shndërrimi i apartamentit të sekuestruar të Adriatik Llallës në qendër arti

Arkiva, Syri i Lapsit
AdriatikDeri para pak kohësh ishte pronë e sekuestruar e një zyrtari të lartë shtetëror, tashmë është kthyer në një qendër për sipërmarrjen sociale.

Një apartament mbi 60 metra katrorë, me një pamje nga plazhi i Durrësit është selia e re e qendrës “Art & Aktizivëm”, ku artistët e rinj kanë në dispozicion një hapësirë dinamike për të zhvilluar krijimtarinë artistike dhe jo vetëm. Piktura, skulptura, penela, bojëra vaji, punime artizanale gjen ngado në ambientet e qendrës. E hapur nga 09.00-17.00, qendra synon t’i ofrojë shërbim jo vetëm të rinjve dhe qytetarëve durrsakë, por edhe shtetasve të huaj dhe organizatave jo qeveritare.

Pak ditë më parë, në përurimin e qendrës “Art & Aktivizëm” ishte i pranishëm edhe ministri i Brendshëm, Taulant Balla, i shoqëruar nga kreu i Agjencisë së Pronave të Sekuestruara dhe ambasadori i Bashkimit Evropian Silvio Gonzato.6 Comments

 1. Sipas vendimit të gjykatës, Luçiano Boçi dënohet me 1 milion lekë për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës. Gjithashtu, gjykata e detyron Boçin që të përgënjeshtrojë deklaratën e bërë prej tij në selinë e PD, të cilën e ka vlerësuar si shpifje.

  1. E c’lidhje ka ky koment me lajmin lart ?Apo je nga ata ngrenesit e jashtqitjes qe punoni nentoke si urithe e paguheni me taksat tona te hani mut kot ?
   Ju plehra qe komentoni e paguheni nga taksat tona per te bere komente faike kunder opozites jeni me keq se perbindeshat qe jane ne krye te ketij vendi nga krimi droga dhe grabitja e pasurise tone !
   Propaganda dhe lajmet pise mundohen te largojne vemendjen nga baterdia ne kurriz te popullit Shqiptar,pasurise se Shqiperise dhe Kombit tone.
   Ne fakt nuk jeni vetem ju, jane dhe ca qenije te ndyra,perverse,te liga dhe monstruoze qe i bashkohen fushatave qe ben rregjimi dhe i thone vetes artiste,kengetar,opinioniste !!!???
   Jeni qelbesira,po mbani nje regjim ne kembe per 5 leke qe u japin per te bere sherbimin e radhes ndaj narkoshtetit dhe krimineleve qe nuk kane te ngopur me zullumet e tyre,zoti u vrafte !
   Zoti marrte hak te ju felliqesira,femijet tuaj,mbetshi pa atdhe,dinjitet e familje,nga zemra ua uroj njengje te tille.
   Zoti eshte i madh,sheh çdo gje dhe pasojat nuk do vonojne !!!!

  2. Eshte lajm i vjeter…
   Mua ma ka thene jot eme para ca ditesh.
   Ku mban sekrete ajo buçe peslekeshe…

  3. Se mos vetem Luçiano, Sali komunisti shpif perdite per Ramen dhe qeverine e tij nga dritarja e shtepise ku eshte ngujuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *