• |
ide | kryesore

Rama: Do e mbështesim Ukrainën, ne jemi anëtar të NATO-së

Lajme, Të funditPak më shumë se një orë punimesh ka përfunduar samiti për Ukrainën në Tiranë.

Pas përfundimit të Samitit, kryeministri Edi Rama dhe presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky po japin një konferencë të përbashkët për mediat.

Rama: Faleminderit të gjithëve dhe mbi të gjitha, atyre mes jush që keni ardhur në Tiranë nga rajoni ynë. Është një moment i veçantë për ne në Shqipëri, sepse nuk jemi vetëm të privilegjuar të mirëpresim kreun e shtetit, por edhe jemi të nderuar të mikpresim një udhëheqës të rezistencës. Jemi mbledhur kundër forcës neoimperialiste që kërkojnë të ndërtojnë. Jam i nderuar që patëm mundësi që të mbajmë qëndrimin tonë, jo vetëm si Shqipëri, por si bashkësi vendesh dhe kombesh që ndajnë të njëjtin qëndrim, që qëndrojnë pro Ukrainës.14 Comments

 1. Cdo me thene jemi anetar te Natos!
  Per ca lufte do pergatitemi ne?! Perse?!
  Nuk kuptojme pse zelenski vjen ne Shqiperi?!
  Per nje karrige ne bruksel per pafillon tone, peshkaqenin e korrupsionit, duhet te shkojme ne lufte?!!!

 2. Neoimperialistet i ke ne Amerike dhe ne Izrael ku po brjne genocidin Palestinez dhebajne te pushtuar shtete te tjera si Iraku, Siria, Libia. Dergo djemte e tu ne lufte o rrobqir. Ne nuk hyme ne Nato te vritemi per te tjeret

 3. Ç’është gjith kjo zhurmë e madhe me dauri , mbledhje e vara-vingo ! Po për çfar gjith këto fasada , tapeta e foto ! Të gjitha pa përmbajtje , si puna e atij fingos Blinken . Ore konkluzionet ku janë ?! Këta na din për fise të egra , apo për budallenj ? Kjo punë është , u mbars mali e polli një mi ! Kështë është kur imponojn dhe drejtojn politikën e botës ca sorra !

 4. Tani qe u fut ne loje lideri global Russia do humbase keq….apapapa sa shpatullgjere e sy shqiponje e kemi liderin. Gojet e liga thone se aktori ukraines e ka per sh qejf kokainen…lideri yne eshte ekspert i saj. Ate i ofroi edhe bythkirit blinken…

 5. Hapni syte se kryenazo yn i gjate mund ti premtoj trupa, kryenazos ukrainase. Ja keput nje ‘ligj’ 2minutsh ne parlament dhe fut cunat shqiptare nen arme me detyrim, i con ne front te ukraines. Po ti japi perendimi para ketij, se ka per gje e ben. Ky esht funderrrin njeson si zelenski.

 6. Ne Shqiperi do vendosen bombat berthamore o popull tallash qe e keni koken e trashe , keshtu qe serbet dhe ruset te na hane patllixhanin ,pse erdhi blynkeni para ca ditesh qe ne rast se ruset godasin europen ne shqiperi i ruajn karin se ne jemi vetem me tynele ,keshtu nato mund te kunderpegjigjet dhe i shkerllen motren serbise dhe bytheqive russ

 7. Patronazhistet te pastrojne mutrat e tyneleve, nje ushtri me bythqira eshte gati edhe komandant aleksi. Yp xhixhi.

  1. Ne ne Nato na futen per te bere “Bilardon” e gazermave,nuk na futen per trima fronti. Ne dhe arme te lehta nuk kemi, me se do kontribuojme ne lufte, apo me pensionistet me barkun bosh.

 8. Sipas vendimit të gjykatës, Luçiano Boçi dënohet me 1 milion lekë për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës. Gjithashtu, gjykata e detyron Boçin që të përgënjeshtrojë deklaratën e bërë prej tij në selinë e PD, të cilën e ka vlerësuar si shpifje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *