• |
ide | kryesore

Vëllai i Wendy Williams zbulon detaje rreth gjendjes së saj

Paparazzi, SliderWendy Williams po tregon një “përmirësim të konsiderueshëm” ndërsa jeton në një strukturë trajtimi të pazbuluar, sipas vëllait të saj, Tommy Williams Jr.

“Kur flas me Wendy, ajo tingëllon mirë. Wendy është përmirësuar,” tha Tommy për Us Weekly Wednesday. “E njoh motrën time nga ku ishte deri këtu ku është tani dhe ajo ka një përmirësim të konsiderueshëm.

Tommy, më tej pohoi se ish- prezantuesja nuk ka shfaqur “sjellje të së kaluarës” që u shfaqën në dokumentarin Lifetime që u transmetua fundjavën e kaluar.

“E kaluara ishte e qartë. Ne e pamë atë”, tha ai për revistën. “Ajo ishte në një gjendje më të keqe dhe [dokumentari] e përshkruante atë. Tani ajo është në një gjendje tjetër.”

Specialja televizive me dy pjesë tregoi Wendy duke pirë rregullisht pavarësisht historisë së saj të dokumentuar të alk00lizmit, duke u përplasur me njerëzit përreth saj për çështjet më të vogla dhe madje duke qarë për mungesën e aksesitnë paratë e saj në dritën e kujdestarisë së saj të urdhëruar nga gjykata.

Djali i Wendy, Kevin Hunter Jr., zbuloi gjithashtu në projektin shkatërrues se kujtesa e dështuar e nënës së tij ishte “e shkaktuar nga alk00li”. “[Mjekët] në thelb thanë se pija kishte ndikuar në  trurin e saj,” ndau ai në episodin e së dielës.

Wendy mësoi për herë të parë për dëmtimin e trurit të saj në vitin 2019 kur ajo hyri në një institucion rehabilitimi në Florida, por nuk mori diagnozën e saj zyrtare deri në vitin 2023./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *