• |
ide | kryesore

Ekskluzive/ Antenat e celularëve që shkatërruan provat e fabrikuara të procesit Beleri

Arkiva, Kryesore, Lajme
Fredi BeleriSa më shumë thellohesh në dosjen e gjyqit të Fredi Belerit, aq më tepër e kupton që ke të bësh me një proces të denjë për montimet që bënte KGB-ja ruse në vitet 30 të shekullit të shkuar. Manipulimet e fundit janë nxjerrë në dritë nga të dhënat e kompanisë Vodafon, prej së cilës janë zbardhur lëvzjet e dy prej persnazhve kyç të akuzës: ish sheft të policsë së Himarës, Ermal Hajdini dhe të infiltruarit dhe të paguarit prej tij, Arsen Rama, që futi në kurth kandidatin e Omonias, në zgjedhjet e 14 majit. Të dy kanë dalë zbuluar dhe dyshohen se kanë dhënë dëshmi të rreme para gjykatës.

Po ku konsiston mëkati i dy njerëzve që i ngritën çarkun Belerit?

Sipas versionit që të dy rrëfyen në sallën gjyqit historia ka filluar kështu. Pretendohet se i infiltruari i policisë Arsen Rama, ka dëgjuar, nga njërëz “që nuk i mban më mend”, se Beleri kërkonte të blente vota. Ai e ka shpënë këtë informacion të përpunuesi i tij Ermal Hajdini, i cili e kishte përdorur si spiun edhe herë të tjera, duke shfrytëzuar dobësinë e një njeriu të dënuar dy herë për vjedhje dhe mashtrim.

LEXO ME TEJ:

Kathimerini në 10 pika/ Manipulimet më të mëdha të procesit Beleri

Shefi i policisë së Himarës e ‘ka pyetur” nëse donte që të bashkëpunonin për këtë informacion duke pranuar rolin e përgjuesit të Belerit kundrejt pagesës.

Rama ka pranuar. Por, që vënia e kurthit në funksionim të fillonte, për këtë duhej të jepte “OK” prokuroria e Vlorës. Vetëm me një leje të tillë, Arsen Rama mund të paisej me mikrofonë, të fillonte përgjimin dhe të vërtetonte krimin e blerjes së votave.

Ky ishte plani. Dhe sipas dëshmive përpara gjykatës, të dy bashkë, polici dhe spiuni i tij, kanë udhëtuar drejt Vlorës për të bërë deponimin në prokurori dhe për të firmosur lejen për përgjim (shiko videon poshtë).

I gjithë ky proces ka prodhuar dy dokumente. Ndonëse spiuni Arsen Rama deklaroi në proces se nuk e mbante mend se ç’datë ishte kur deponoi në Vlorë dhe se nëse e bëri këtë deponim në polici apo në prokurori, në dokumente rezulton se ai ka deponuar për ngjarjen në datë 08.05.2023 (ora 14), para oficerit të policisë gjyqësore, Alket Sulejmani, në prokurorinë Vlorë. Pra se ai ka qenë fizikisht në prokurori dhe vetëm pas firmës të tij për të bashkëpunuar, prokurorët kanë marrë vendimin për fillimin e përgjimit përmes aktmarrëveshjes për akte të stimuluara.
Por, me shumë gjasë e gjitha kjo është një farsë. CD-ja ku zbulohen qelizat e lëvizjes përmes antenave të Vodafon dëshmon se Arsen Rama nuk ka dalë nga Himara, që nga mesdita e 8 majit, pra që kur prezumohej se ishe duke deponuar në Vlorë, e deri në darkën e 12 majit kur u arrestua Fredi Beleri.
Po çfarë tregon ky fakt i thjeshtë?
Ai përforcon dyshimet se dokumentat e vendimit për vënien në përgjim të kandidatit të Omonias janë të manipuluara dhe se ato mund të jenë përpiluar më vonë. Por, në një skenar të tillë, ato që akuza i cilëson si prova nuk kanë asnjë vlerë, pasi i bie që ato janë marrë në mënyrë të paligjshme pa pasur leje paraprake nga prokuroria.
Kur Arsen Rama nuk ka qenë në Vlorë (sepse ai ka folur gjithë kohën në celular nga Himara), si mund të ketë deponuar ai përpara oficerit të policisë gjyqësore, Alket Sulejmani, dhe si mund ta ketë nënsvkruar ai dokumentin që lejon paisjen me aparat përgjimi që solli dhe vendimin për lejimin e përgjimit?

Andi Bushati: Paradoksi i të qenit pro Belerit dhe kundër Greqisë 

Pra një sekenar i tillë jo vetëm hedh në erë gjithë procesin, por ai zhvlerëson për dëshmi të rreme edhe dy dëshmitarët kyç të akuzës, spiunin Arsen Rama dhe kryepolicin Ermal Hajdini, që kanë deponuar se kanë qenë vetë në Vlorë.
Sipas rrëfimit të prokurorisë dihet se çfarë ndodhi në harkun e katër ditëve që pasuan,  nga 8 deri në 12 maj. Arsen Rama i ra me këmbëngulje mbi 21 herë telefonit të Belerit edhe kur ky nuk ia ngrinte. Ai prtetendon se mori viston prej tij për të blerë 8 vota me nga 50 euro secilën. Ai pretendon se morri 40 mijë lekë nga bashkëpunëtori i kandidatit të Omonias në një lokal, por policia, megjithëse kishte nisur përgjimin, nuk arriti ta dokumentojë me pamje këtë “transaksion”. Jo që në atë moment, por “çuditërisht” të nesërmen e dhënies së parave dhe arrestimit të Fredi Belerit “në flagrancëë”, Arsen Rama i dorëzoi në polici, kartmonedhat e korrupsionit elektoral, ku për habinë e të gjithëve mungojnë gjurmët e gishtave të të akuzuarve.

Incizimi audio/ Dyshimet se policia futi në kurth Belerin

Por edhe këtu dyshohet se kemi të bëjmë me një tjetër provë të manipuluar. Para gjykatës është deponuar si dokument procesverbali për dorëzimin e parave (8 kartëmonedha prerje 5,000 lekë) të cilat pretendohej se i ishin dhënë për të blerë votat. Sipas aktit të nëshkruar nga kryepolici Hajdini dhe vetë Arsen Rama, kjo ka ndodhur në orën 6 të mëngjesit të datës 12 maj. Por qelizat e antenave të numrit të tij Vodafon tregojnë se Arseni gjendej në Vlorë menjëherë pas arrestimit të Belerit dhe se prej aty ka folur në tefefon deri në orën 13 00 të ditës tjetër, pas së cilës atij i rezulton i fikur. Pra a kemi të bëjmë sërish me një provë të dyshimtë, kur pesoni që gjendej në Vlorë pretendohet se dorëzoi kartmonedhat që pa gdhirë në komisariatin e Himarës? A kanë gënjyer para gjykatës kryepolici Hajdini dhe spiuni i tij? A është ky një proces me prova të fabrikuara, pas zhvillimit të ngjarjes?
Kjo pyetje bëhet gjithnjë e më e fortë sa më shumë thellohesh tek ky proces që gropa të tilla ka me shumicë, që nga enigma e dëshmisë së penalitetit të Belerit që u fallcifikua, që nga deponimi kontradiktor i vëllait të Arsen Ramës, e deri tek mospasja e asnjë prove fotografike apo filmike për një takim të të infiltruarit me “viktimën” e tij.

©Lapsi.al51 Comments

   1. Ori po ktu me vërte kan ik më të meçmit edhe kan mbet vetëm krundet!
    Mendjen në mësim më: kujt i plasi te Rama apo nëse provat janë të sakta apo jo?!?!?! Shteti Shqiptar më në fund po bën një gjys përpjekje me blloku agresionin grek në jug të vendit! Kaq është muhabeti dhe gjithë të tjerat janë pallavra Asfalie! Edhe kush i shkon mbrapa ktyre muhabeteve të tjera është një tradhtar i vendit! Pikë!

  1. Kushedi sa do te jete kenaqur motra jote megjithe keto vota e keta fitues…..
   Ajo buçe peslekshe kooperativiste nuk ngopet kurre!

  2. S’duhet të ketë asnjë dyshim nga asnjë Shqiptarë, të çfarëdo krahine, përkatësie politike, gjinie, moshe, edukimi apo çdo gjë tjetër, mjafton të vetë-identifikohen si Shqiptarë që: Fredi Beleris është agjent Grek, i dërguar në Shqipëri me qëllim shkëputjen e një cope tjetër të Shqipërisë nga trupi i saj i bërë copë gjithsesi. Dhe, rrjedhimisht, Lapsi, Berisha dhe kushdo tjetër që e mbështet këtë jevg Grek këtu në Shqipëri, janë tradhëtarë që për një arsyjr apo një tjetër e kanë ngrënë çorbën e helmuar Greke.

   1. O ti idiot, Beleri është çertifikuar si i pastër nga KQZ, mutrat si ti e militantë të çdo lloji besoni çfarë do që tju thonë shefat.

    Pastaj kështu si po katandiset Shqipëria me bangladeshas e pakistanez do të ishim me fat që Greqia jo të marrë një copë në Jug, por edhe këtu në veri bën mirë të vijë, se më mirë me grekun se me komunistë e neokomunistë.

   2. e di ti qe mortra jot thith karrr gjithe diten neper rruget e shqiperiqse o bytheqir mavi ti i I paemër
    01/03/2024 te 20:58

   3. .Himara Sutonome
    ZBeleri nuk eshte agjent Grek zBeleri esht Grek
    Esht ne trojet e veta
    Trojet e Himsres
    Quhen Himarjotet Principata Kaonis Mbreteria Epirotade Greke
    Himarjoteve nofken shqipetar ja ka ngjitur mo zor Himarjotit Rvrops
    Pra zBeleri esht grek dhe perfaqeson Helenizmin mbare Himarjot
    Shqiperia mundohet me force dhe jo me te drejte qe zhimaren ta mbaje te shtipur dhe te percar per te eliminuar ate
    Por ne do te luftojme me te gjitha menirat per te fituar te drejtat tona te humbura te grabitura dhe te mohuara nga shteti shqipetar
    Ne sjemi vetem kemi miq te forte ku mund te beshtetimte drejtat tona
    Ku te jemi te zot e pronave te tradites te kulturesHelene zHimarkte
    Rrofte zBeleri rrofte Autonomia e Himares ku ajo ka qene dhe do te jete demokracia dhe liria e krahines se Himares dhe mbar popullit Himarjot

    1. ik ore te qifsha motren na e beke Himaren greke, moterqirat qe e dine mire qe nga Preveza eshte toke Shqiptare ik moterqire ne kishat edhe biblotekat sekrete Greke edhe do mesosh historine, por ne kete ras se ka fajin Bejleri por Berisha qe per inat te Rames shkon e fle me Grekun por juve jane eresuar syte nga urejtja per Ramen, edhe nuk shikoni kete dem qe ka bere Berisha, nqs doni qe te rezohet Rama ate e rezon vota edhe asgje tjeter, edhe partia qe te fitoje duhet te kete perpara popullit se cfare do te ndodhe nqs PD apo parti tjeter te vi ne pushtet, por me djegje parlamenti edhe duke share EU ose USA nuk keni gje ne terezi

    2. Ky palo “koment” i orës 13,27 , është përgjigja më e mirë për meraqet e Bushatit për ti dalë në mbrojtje Belerit.
     Nuk ka nevojë të komentoj më tej duke shtuar vetëm konsideratën time, se e keqja më e madhe i ka ardhur shqiptarëve nga lidershipi e propogandat komuniste, qoftë mender me thënë “rilindasve” komunistë, edhe “revolucionarëve bollshevikë” demokratë.

  3. e di ti qe mortra jot thith karrr gjithe diten neper rruget e shqiperiqse o bytheqir mavi ti i I paemër
   01/03/2024 te 20:58

  4. Mjere ti qe mbete duke numeru fitoret e vjedhura te Edi Rames, ndersa jeton si legen duke lefhur e kafshuar per partine. Merru me jeten tende , se po jeton si mjeran!

  5. Aktualisht Rama, njëlloj si Putini e Llukashenko , zotëron të gjitha pushtetet, si ato kombëtare, edhe lokale e më e keqja është se ai refuzon harbutërisht që të japë llogari , edhe para atyre që e kanë zgjedhur e jo më opozitës që e quan zero,
   Nëse ai do të vazhdojë të jetë në pushtet deri në fillim të vitit të ardhshëm, duke mos e përfillur fare opozitën e duke e përjashtuar nga Kuvendi cilindo deputet që e krikikon apo kundërshton ate, jo më deri në 2025 apo 2027 , por edhe derisa të mbrijë në moshën e Biden, do të ketë 100% të pushteteve.
   Problemi nuk është se sa do të qëndrojë në pushtet Rama e ish Partia e Punës , PS e sotme, po deri kur shqiptarëve do t,ju kruhet kurrizi për të mbajtur në të samarin e diktatorit.

 1. ska fare rendesi a ishte kurth apo jo ,beleri te shpjegoje si ra peshk ,se qe ra peshk kjo ska fare diskutim ……kokeloqe progonati qe ben si grek ,individ pa dinjitet

 2. I lutem Berishes dhe te gjithe demokrateve qe heren tjeter kur te vijne ne pushtet, t’i shtypin te gjithe morrat. T’i flakin ne burgje e te mos i nxjerrin prej andej deri sa te jene gati neper arkivole.

 3. Polici, hetuesi qe fabrikojne kurthe me urdher parti shteti, vetem ne demokracine ne Abanistan.Keto .metoda e formaspiuno trillimesh vetem keta bira kurvi dijne ti bejne. Kjo eshte fund i drejtesise.

 4. Sigurisht çfarë mund të presësh
  nga trashëgimtarët e baballarëve.
  Nuk duan demokraci.
  Duan diktaturën dhe të veprojnë me metodat e sigurimit të shtetit.
  Motoja e tyre burg e vetëm burg për armiqtë tanë!!!

 5. Portali i familjes Berisha, ka dalë zbuluar, duke treguar se amnistinë e duan për njerëzit e tyre, me në krye Ervin Salianjin.

  Në një shkrim të kësaj të premte, portali i familjes Berisha ankohet se PS dhe gjykata janë koordinuar, që Salianji të mos kapë afatet e amnistisë.Ne fund beleris ra ne kurthin e ngritur dhe pagoje per te blere vota,gjykata do vertetoje ate qe beleris me porosi te salih -metaj beri me votat.

 6. Kapter Bej Bushati ke harruar rrjeshtin
  E trete ku jepen detaje se si ky Beu ka qene
  Ne nevojtore

  A je ne vehte or Beu yne

 7. Sa eshte investu lapsi per kete Bejlerin, per nje bythqim terrorist separatist nuk eshte investu as vet Gerqia. Evrot me thase

 8. O Busho, si me e pas vllain tat. Po mir keta e futen ne kurth. Po ky pse pagoi? Lere pastaj autobuzat nga Greqia, politikanet, pensionet… Nderhyrje e paster e nje shteti ne punet e nje shteti tjeter

  1. O palle, nuk ka asnje fakt me vido ose audio qe Beleri ka paguar.
   Une jam dakrot qe kushdo qe ka ble vota te burgoset, por me prova, jo me thashetheme.

   1. Jo mër jo! Po qe grek Asfalie ti qihet motra leshatore me të parë! Pa llafe pa prova pa hiç! Qeni i tërbuar do plumb…nuk i hyn në xhep demokracia!

 9. Me fjalen terrorist sy kuqet ramiste, kur po partia e tyre i beri amnisti, mbulojne terroristet e tyre, po te vitit 97, Ruci me shoke, me shoqatet e enverit, me grupet e enveristeve dhe gangsteret nga Greqia te dale nga burgjet, te cilet organizuan rrevolucionin evgjit komunist, per keta qe po qeveria e partise tyre i amnistoi, nuk thone gje, sepse nga ata horra e kane prejardhjen.Perse nuk e akuzuat me pare, ai atje ishte.Por, kur krye hajduti Rama, per interesa korruptive e kuptoi se rreziku ishte Beleri, e sulmoi ne menyre teper banale e monstruoze, me te cilen i beri presio pushteti, e mbas tri ditesh, mbasi i thuri kurthin me falanget e tije, ia krijuan alibine, per ta arrestuar mbasi dhe fitoi me vote kreun e bashkise se Himares.Edhe artikulli ju a sqaron sipas fakteve, deshmise gjygjesore, te cilen e nxjerre zbuluar qe eshte kurth i stisur qellimisht per te mos marre bashkine, sepse atje Rama ka strategjine e korrupsionit me pronat e Himarioteve.Po te le hajduti, mafiozi, korruptuesi kur ka pushtuar te tere institucionet, kurre, dhe vete keta organizatore puciste e dine qe nuk jane ne rrugen e duhur ligjore, por veprojne me urdher te padishaut te tyre qe qellimisht i ka vene ne poste te tilla.Mendoni pastaj se cfare heq populli i shkrete nga keta organe c,drejtesie.Andaj ,keta, qelbesirat rilindas si sekt, vertetojne qe jane ne binare te kulishave te kurvit, e jo te demokracise, qe sot eshte ne rrezik te madh, nese populli nuk ngrihet ti shporre, qe te rigjalleroje demokracine e vjedhur nga kjo fare e poshter bastardesh, te morrit kuq.

  1. A e kupton sa bajat je o militant bythe. U thua te kuqt cdo personi qe se mendon so ty . Po pse o varikars, nqs nje shqiptar nuk dashka nje motetqir si Bejleri per tu qeka i kuq? Vetem se nuk duan Bjerin na i ben te kuq ti? A e kupton se cfar arsyetimi banal ke? Nuk thua ndonje argument pse po e mbron grekun po flet per gjera te ndodhura 40 vjet me par, te ka ngel filmi ne 85 . Il ore loqe, te kuqt te kuqt, jeni ber so miniklone papagall Saliu.

   1. O kar nqs ti nuk e do Belerin vrit veten e mos ha mut, populli i Himarës e ka votuar, dhe biles do ta votojnë edhe më shumë për këto krime të drejtësisë sorroiste të edvin halesë

    1. Na e paska votu populli himares qe nuk jeton ne himar po sjell greku me autobusa plus ca ka bler. Me 40 vota diferenc fitoi

 10. Është fryrë kjo çështja Bejleri si të ishte çështja McGonigal në SHBA si nga mediat shqiptare, ashtu edhe nga përplasjet partiake..
  A thua vërtetë se qenka ky personazh kampioni i vjedhjeve të votave në zgjedhjet në Shqipëri ?
  Për mendimin tim, denoncimi i “blerjes së votave” të Bejlerit, ishte një fushatë propogandistike e socialistëve për të akuzuar “opozitën e Berishës” që përzgjodhi si kandidat për Himarën , një shqiptar të greqizuar me para nga grupet nacional-shoviniste greke.
  Pët Bejlerin mund të ngrihej një akuzë se pse ka mashtruar se është grek nga Progonati pasi në këtë fshat nuk ka asnjë të tillë.
  Dëgjova një antar të PD që mbronte me zjarr Bejlerin në një studio televizive, ndonëse pranonte se në Himarë nga 20 fshatra, vetëm në tre prej tyre kishte njëfarë shumice minoritare greke, kurse në 17 fshatrat e tjerë, nuk ka asnjë qytetar me origjinëgreke..
  Megjithëate, kjo nuk do të thotë që në këtë krahinë nuk lejohet të zgjidhet një kryetar bashkie me origjinë jo shqiptare, por ama kemi të bëjmë me një mashtrues që ka gënjyer duke e paraqitur veten si grek, me siguri vetëm kundrejt një pagese.
  Në fakt, e keqja nuk është vetëm ky mashtrim që janë detyruar ta bëjnë shumë shqiptarë emigrantë si e vetmja mundësi për të marë lejen e qëndrimit në Greqi.
  Emri i Bejlerit ka qenë i njohur si një aktivist i zellshëm i nacional-shovinistëve grekë, që pretendojnë se gjysma e Shqipërisë , pjesa jugore, i përkiska Vorio-Epirit, që sipas tyre ka qenë greke.
  Dihet tashmë historikisht se Epiri nuk ka qenë asnjëherë i banuar nga grekë por nga një nga fiset ilire, e dëshmi për këtë janë edhe luftërat e e Epirit në mbretërimin e Piros kundër grekëve.
  Duhet të ishim ne shqiptarët, pasardhësit e ilirëve e pellazgëve që duhet të pretendonim për teritore të shumta të Greqisë së sotme që kanë qenë e janë akoma të banuar nga shqipfolës, përfshi çamët, suliotët e në tërësi arvanitasit
  Ashtu si për pretendimet greke për Epirin, në kundërshtim të plotë me të dhënat historike, sllavo-maqedonët e grekët që banojnë në kufi me Maqedoninë dhe njihen me këtë emër, bëjnë luftë me njeri-tjetrin për të quajtur Aleksandrin e madh të Maqedonisë si pjesë e kombit të tyre.
  Janë historianët antikë grekë që fisin maqedon e kanë cilësuar si jo grek, por një fis “barbar”, siç i quanin të gjithë ata popuj që nuk kishin arritur të shkruanin gjuhën e tyren pra maqedonët e teritori ku kanë jetuar ata, përfshi edhe pjesën e sotme greke, kanë qenë një nga fiset e shumta ilire që kanë populluar pothuajse gjithë gadishullin ilirik, që sot quhet Ballkan, e nëse do të nisemi nga e kaluara historike, jemi ne shqiptarët të vërtetuar plotësisht si vazhdimësi e ilirëve që duhet të kemi pretendime teritoriale për Maqedoninë , as grekët e as sllavët, këta të fundit të ardhur në gadishullin ilirik, dymijë vite më pas.
  U zgjata me këtë vështrim historik, duke parë që për një personazh tepër të rëndomtë nga formimi intelektual si Bejleri, vetëm se ai ka mashtruar duke e quajtur veten grek, shkulen kryeministra, ministra, kryetarë të bashkive të qyteteve më të mëdha të Greqisë, për të bërë fushatë elektorale për te, vetëm që Himara të konsiderohet greke.
  A e bëri këtë gjurulldi Rama për patriotizëm apo aq më tepër për motive të luftës kundër abuzimeve me votat ?
  E përjashtoj këtë , pasi ka dhënë prova që mbështet më shumë Serbinë sesa Kosovën., e sa i takon zgjedhjeve, e ka katandisur Shqipërinë si vendin me zgjedhje më të parregullta e korruptive. në Europë.
  Fushata ndaj Belerit, si prapavijë ka fushatën për të demaskuar Berishëm si “antishqiptar”, e për këtë ka njëfarë të drejte, e njëkohësisht për ta paraqitur veten si një kryeministër që lufton abuzimet me votat, një lëvizje kjo tepër qesharake , kur kujtojmë historinë e zgjedhjeve në Dibër, e “duartë akullore” të Gjushit që bënë kërdinë me votat në Durrës, me lidhjet e tij të hapura me bandat mafioze të trafikut të drogës.

 11. Kan dal gjakprishurit, te frustruarit e Saliut te mbrojn grekun dhe agientet e tyre vetem per inat te Rames. I thon cdo patrioti mavi e I shajn nga farefisi keta te degjeneruar pa gjak shqipari. Arrin militanti te mohoj Shqiperin per Salin. Rama dhe Saliu edhe ca vite do jen o hale njerez po Shqiperia do jet gjithmon o varikarsa militant qe per politik keni harruar cfar jeni. Shani te gjith ngaqe thot te verteten, qe ky mut Bejleri eshte agjent i grekut. Kan per te dal te gjitha dhe ju delet e Saliut qe njeher na beheni antiimperialist e antiamerikan e pastaj grek e si ti ngrefet Saliut ne dark.

 12. Cna dhjen keta komentusit. Meqe shan Bejlerin je komunist thon. Hajde gjeje lidhjen. Nje idjot tjeter fashito sahilist del e thot kur te vish ne pushtet vriti te gjith. Gjysmen r shqiptareve me nje fjal. Keta gjoja demokrat qe as e kan iden cfar do te thot demokraci, dalin e shajn nga fisi cdo person qe del e thot te verteten, qe Bejleri nje nje cop muti agjent grek dhe we kush e mbeshtet eshte thjesht tradhetar me vetdije apo pa vetdije.

 13. Në këtë përgjigje del se Ola Xama përdor dy emra. Emri i saj zyrtar është Basjola Pandeliu.

  “Zakonisht, me dy ose më shumë emra operojnë bosët e trafikut të drogës, vrasësit me pagesë, spiunët etj., pra dikush që kërkon të fshehë të shkuarën e errët apo që po kryen një veprimtari të paligjshme. Nuk besojmë se Basjola Pandeli ka lidhje me botën e krimit dhe as se ka përdorur emrin Ola Xama për qëllime të liga apo halle të vjetra….”

 14. O Lapsi, po a mos ekziston mundesia qe t’ia kete lene celularin dikujt tjeter ne Himare ate dy oresh qe ka qe ne Vlore?
  Po mundesia qe opgj-ja te kete udhetuar ai drejt Himares?
  Po mundesia qe kompania me drejtor grek, Vodafone, te kete manipuluar te dhenat per te mbrojtur tepelensin e veteshpallur si grek Alfred Bejlerin?
  Po boll ore se na hapet barkun me kete marrezine qe per inat te “sime vjehrre”, shkoni i vini thyben ne dispozicion “mullixhiut.”.
  Nuk shitet atdheu te hasmi vetem se keni inat ate qe po drejton tani atdheun.
  Me mire nje qeverisje e keqe e tendit, sesa nje qeverisje e mire e pushtuesit. Injorante

  1. Andi esht nji. E ka shit bythen per evro ose bo si interesant per pune klikimesh, ose ska rendesi, vetem te jete dicka kundra regjimit te poshter……
   Cudia eshte me kto Hamzallaret e shqupit, qe i bojne robt komunista vetem se dun me mbrojt kto jorgot e sumes.

 15. Akoma ju o palo gazetare qe mbroni kete antishqiptarin vrases??!!!
  Turp te keni!!!
  Si nuk u bie ndermend te shkruani per cka bere e ben kunder shqiptareve ky Palo njeri tradhtar??!!

 16. Per mendimin tim paraburgimi i Belerit eshte plotesisht i ligjshem, duke pasur parasysh problemet e ti te me parshme me drejtesine. Mohimi i te drejtes se tij per tubbetuar mendoj se eshte i pa ligjshem.
  Nga ana tjeter paraburgimi i Kokes, Dakos, Ahmetajt, Berishes, etj… eshte plotesisht i pa ligjshem. Nuk ka asnje arsye ligjore qe keto persona te hetohen ne gjendje te lire.
  Pastaj denimi me 3-4 vite burg i Tahirit, per shperdorim detyre ne vleren e 350€ eshte totalisht anti ligjore dhe tallje bythe me inteligjencen e Shqipetareve.
  Pse nuk meret dhe me keto lapsi, por meren vetem me Belerin?!

 17. Ka vetëm tradhtarë e besëprerë që mund të kthehen veç si ushtarë të një ushtrie që qartas nuk do luftë, por ca beteja me qeverinë. Ku fitues del gjithmonë Rama por dhe ushtria përballë nuk mbetet pa ndonjë leje ndërtimi apo investimi.

  Opozita nuk mund të jetë si ato supermarketet që ndërrojnë etiketat mallrave të skaduara për ti nxjerrë prapë në shitje. Me këtë ofertë mund të gënjesh veç militantët, por ata që të çojnë drejt fitores kurrë.

 18. ANDI BUSHATI E TALL KEQ YMERIN :YMER KELLIRA INFO -SKANDAL EDI RAMA PENG I ALEXANDER VUCIC -:ALEXANDER VUCIC BABA I ZAHOS thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTY FRRYK CYPIT MUT VELIUT EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC

 19. ANDI BUSHATI E TALL KEQ YMER KELLIREN TE CILIT I MBANE GOJA ERE MUTI DHE BREDHE VETEM SI NJE ZAGAR I MJERURUAR thotë:

  YMER KELLIRA JA FUT KARIN NGA BYTHA E FRRYK CYPIT NE GOJE TE DENIS DYRNJAJS

 20. Nuk po merem me Ramën e arsyet se pse ju përvesh Belerit,
  Bushatit do i bëja këtë pyetje :
  Si është e mundur që Berisha që ti këto kohët e fundit i del në mbrojtje, pa hequr dorë nga akuza për 21 janarin, për hir të një aleance me Vangjel Dulen, pranoi të paraqiste si kandidat për kryetar të bashkisë së Himarës për PD personin që e ka cilësuar vrasës të ushtarëve shqiptarë në Peshkëpi e agjent të grupeve nacionalshoviniste antishqiptare greke ?
  Pyetja tjetër do të ishte :
  Si na e shpjegon Bushati faktin që për këtë farë Beleri që grekët nuk do të mernin mundimin ta kandidonin si kryetar bashkie të ndonjë fshati të humbur në Greqi, janë shkulur si qeveri e vijnë në Himarë për të bërë avokaturën e Belerit se na i qenkan shkelur të drejtat e njeriut ?
  E kanë hallin tek Beleri apo tek Himara që ndërmjet 20 fshatrave që ka, vetëm në 3 fshatra ka minoritarë grekë, edhe ata të greqizuar nga mardhëniet tregëtare,
  Sa i takon Shqipërisë së Jugut, po ti heqësh asaj Labërinë , pjesë e të cilës është Himara, i ke hequr vendit tonë gjysmën e teritorit. e pjesën më patriotike të asaj zone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *