• |
ide | kryesore

FOTO/ Arrestohet autori i plagosjes në Pogradec dhe një miku i tij

Arkiva, Lajme, Të fundit
plagosjesPolicia e Pogradecit ka arrestuar autorin e plagosjes me armë zjarri që ndodhi ditën e sotme në qytetin juglindor së bashku me një tjetër të dyshuar. Mësohet se autoritetet kanë arritur të kapin dy personat edhe falë negociatave të bëra me familjarët.

Denis Meko, 32 vjeç dhe Kristo Lotis, 27 vjeç, banues në Pogradec u vunë në pranga, pasi të dy gjatë një konflikti të çastit, me shtetasin Alted Jolldashit, 27 vjeç, dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të tij, i cili për pasojë mbeti i plagosur dhe ndodhet për mjekim në spital. Në cilësinë e provës materiale u gjetën dy armët e zjarrit që dyshohet se u përdorën në konflikt, nga autorët e krimit.

foto galeri foto galeri

“Në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur ditën e sotme pranë kryqëzimit të Tushemishtit, si dhe falë negociatave të bëra nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec me familjarët e dy autorëve të dyshuar të ngjarjes, u bë e mundur kapja dhe vënia para përgjegjësisë ligjore e tyre. Konkretisht u vunë në pranga shtetasit: D. M., 32 vjeç dhe K. L., 27 vjeç, banues në Pogradec.

Shtetasit e mësipërm, gjatë një konflikti të çastit, me shtetasin A. J., 27 vjeç, dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të tij, i cili për pasojë mbeti i plagosur dhe ndodhet për mjekim në spital. Në cilësinë e provës materiale u gjetën dy armët e zjarrit që dyshohet se u përdorën në konflikt, nga autorët e krimit, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme” – thuhet në njoftimin e policisë. ©LAPSI.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *